Łóżka parterowe dla dzieci

Wybór łóżka do dziecięcego pokoju bywa naprawdę sporym wyzwaniem. Kiedy jego mieszkaniec wyrasta z łóżeczka ze szczebelkami, należy przystosować pomieszczenie do jego zmieniających się potrzeb. Niektórzy rodzice stawiają na praktyczność i rozwiązania „rosnące” razem z ich pociechą, inni wolą bawić się oryginalnym designem i tworzyć dla dzieci scenerie jak z bajki. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą funkcją łóżka jest zapewnianie swojemu użytkownikowi zdrowego, jakościowego snu. W przypadku bardzo młodych osób ma on podwójnie istotne znaczenie, ponieważ to właśnie w czasie odpoczynku całe ciało ma szansę się regenerować i rozwijać. Warto zadbać o odpowiednie podparcie dla rosnącego kręgosłupa, które pozwoli uniknąć drętwienia rąk i nóg, bólów kręgosłupa oraz sztywności karku. Pamiętajmy, że to właśnie zbilansowane odżywianie oraz właściwa ilość snu dają dziecku siłę na zmaganie się z codziennymi obowiązkami i zabawę.

Jeśli poszukujesz łóżka parterowego dla dorosłych w różnych wariantach to zapraszamy do przeglądnięcia kategorii:

łóżka tapicerowane łóżka metalowe łóżka drewniane łóżka MDF

Filtry

Pojemnik na pościel
Barierka
1 - 78 z 124 mebli
1 - 78 z 124 mebli

Wytrzymałe i bezpieczne łóżka do pokoju dziecięcego

Łóżka parterowe to jeden z najlepszych wyborów do pokoju młodzieżowego. Produkty dostępne w naszym sklepie meblowym online wykonywane są z najwyższej jakości materiałów: płyty laminowanej, płyt HDF i MDF, drewna sosnowego oraz metalu. Dzięki temu są wytrzymałe, odporne na zarysowania, uderzenia i wilgoć oraz nie odkształcają się. Z myślą o najmniejszych dzieciach krawędzie mebli zostały zaokrąglone, a wiele z nich dodatkowo posiada zabezpieczającą barierkę, którą w razie potrzeby można bez problemu zdemontować. Łóżko parterowe to bardzo praktyczne rozwiązanie, świetnie sprawdzające się także w pokojach o niewielkim metrażu. Wiele modeli ma także szuflady, w których można przechowywać pościel lub zabawki dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka parterowego?

Bogaty asortyment sklepu pozwala na idealne dostosowanie wybranego mebla do potrzeb konkretnego dziecka. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykonanie łóżka oraz materiał, z jakiego zostało wyprodukowane (najlepiej sprawdzą się naturalne drewno lub wysokiej jakości płyta meblowa lakierowana). Łóżko dla dziecka lub nastolatka musi być solidne, odporne na uszkodzenia, wygodne oraz bezpieczne.

Kolejną istotną kwestią jest pomieszczenie, w którym ma znaleźć się mebel. W przypadku małych metraży należy zwrócić uwagę na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, zapewniane przez niewielkie rozmiary, dodatkowe półki i szuflady. Jeśli zależy nam na łóżku podwójnym, możemy postawić na modele piętrowe oraz dwupoziomowe. Te pierwsze sprawdzą się w przypadku rodzeństwa zajmującego jeden pokój – dzięki takiemu rozwiązaniu każde dziecko będzie miało trochę własnej przestrzeni oraz wygodne miejsce do spania i wypoczynku. Z kolei łóżka z wysuwanym, dodatkowym poziomem mogą funkcjonować zarówno jako meble jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Dzięki temu przydadzą się w awaryjnych sytuacjach, np. podczas przyjazdu małych członków rodziny lub przyjaciół dziecka, jednocześnie nie zabierając dodatkowego miejsca w mieszkaniu.