Garderoby przedpokojowe

1 - 77 z 77 mebli
1 - 77 z 77 mebli

Zestawy i szafy do przedpokoju – jak sprytnie i funkcjonalnie go urządzić?

Biorąc pod uwagę wszystkie pomieszczenia jakie znajdują się w domu lub w mieszkaniu, przedpokojowi poświęca się najmniej uwagi. Bazując na tym, że nie jest to zazwyczaj zbyt duże pomieszczenie, w którym pozostawia się jedynie odzież wierzchnią i obuwie, warto zrobić wszystko aby stał się on wygodny i jednocześnie bardzo pojemny. Oferta mebli dostępnych w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i tych internetowych pozwala na praktycznie dowolną konfigurację, w której nawet niewielka powierzchnia stanie się zadowalająco funkcjonalna.

Przestronność, funkcjonalność czy wygląd – co powinno być kluczowym elementem doboru mebli

Kolor mebli jest wbrew pozorom bardzo ważnym elementem w przedpokoju. Jeśli jest w nim bardzo mało światła, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty mebli jasnych, która poza rozświetleniem powierzchni dodatkowo nada jej nowoczesny charakter. Jeśli natomiast w przedpokoju jest wystarczająca ilość światła można skorzystać z nieco ciemniejszych barw które dodadzą charakteru pomieszczeniu. Decydując o wyborze mebli można rozważyć zarówno zakup całego kompletu mebli do przedpokoju zbudowanego z wieszaka na którym można odłożyć kurtki i płaszcze używane w danym sezonie, szafy na garderobę której aktualnie nie używamy, szafki na buty oraz lustra, które powinno być kluczowym elementem każdego przedpokoju, aby sprawdzić swój wygląd przed wyjściem. Dodatkową możliwą do wykorzystania opcją jest komoda, w której można schować wszystkie mniejsze części garderoby jak szaliki, czapki lub rękawiczki. Poza gotowym zestawem można również wybrać osobno poszczególne elementy które w najlepszy sposób pozwolą na uzyskanie maksymalnej funkcjonalności. Dzięki zróżnicowaniu stylów i kolorów można osiągnąć bardzo ciekawe, kontrastowe połączenie które z pewnością znajdzie uznanie w oczach gości. Jeśli ilość miejsca pozwala na umieszczenie ławeczki, również warto się na nią zdecydować. Pomoże ona w wygodnym założeniu butów jednocześnie przyspieszając ten proces.

Wybór gotowego zestawu mebli do przedpokoju zachęca ujednoliconą stylistyką oraz wzornictwem, dzięki temu eliminuje się problemy związane z różnymi odcieniami czy elementami ozdobnymi. Dodatkowo zazwyczaj gotowy zestaw proponuje pewien model ułożenia mebli, zarówno na wystawie pokazowej jak i na nadrukach promocyjnych. Dzięki temu znając wymiary przedpokoju można bezproblemowo ocenić czy dany zestaw będzie pasował, oraz jak dużo wolnego miejsca zostanie po jego zamontowaniu. Poza samymi meblami warto również zadbać o elementy ozdobne takie jak koszyk na parasole, wycieraczka czy wazon na kwiaty.

Szafa do przedpokoju

Myśląc o szafie, zazwyczaj pojawia się obraz dużego i  nieporęcznego mebla, natomiast zaprzeczając stereotypom nowoczesne szafy, które skierowane są do przedpokoju oferują ogrom miejsca przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów. Jest to idealne rozwiązanie oferujące możliwość zarówno schowania butów, elementów garderoby oraz małych przedmiotów jak czapki, szaliki i rękawiczki. Szafa jako całość może w pełni wypełnić ścianę w przedpokoju, warto zadbać aby jej design był spójny z elementami wystroju wnętrza. W porównaniu do zestawów mebli wymiar jest bardzo ważnym kryterium, zbyt duża nie będzie mieściła się w zaplanowanym miejscu, natomiast zbyt mała nie będzie odpowiednio wypełniać przestrzeni pozostawiając nieestetyczne luki. Natomiast szafa idealnie nadaje się do wiatrołapu  właśnie ze względu na masywna i niezachwianą konstrukcję.