Systemy mebli kuchennych

Systemy mebli kuchennych 

  • System mebli kuchennych MODENA

    System mebli kuchennych MODENA

    MODENA to system mebli kuchennych, który charakteryzuje się prostotą oraz niesamowitą wytrzymałością. Kilka wariantów kolorystycznych pozwala stworzyć różne wersje zestawów. Występuję 7 połączeń kolorystycznych, min. Rijeka jasna + rijeka ciemna wraz z cokołem koloru rijeki jasnej, rijeka jasna + rijeka ciemna z cokołem koloru rijeki ciemnej, zebrano classic + trawa morska z cokołem w kolorze trawy morskiej, trawa morska + trawa morska +[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych MODENA
  • System mebli kuchennych ELIZA

    System mebli kuchennych ELIZA

    ELIZA jest kuchnią modułową, składającą się z 4 zestawów o szerokościach: 180 cm, 220 cm, 240 cm oraz 260 cm, które można rozbudować o 19 typów szafek uzupełniających, pozwalających na skomponowanie zestawów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Korpusy w kolorze dąb wenge wykonane z wysokiej jakości płyty wiórowej o grubości 15 mm. W komplecie blaty w kolorze rijeka jasna o grubości 28 mm, oklejone odpornym na obicia obrzeżem ABS 2mm. W[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych ELIZA
  • System mebli kuchennych TIFFANY

    System mebli kuchennych TIFFANY

    TIFFANY to system mebli kuchennych, który charakteryzuje się prostotą oraz niesamowitą trwałością. Składa się z 27 typów szafek, pozwalających na skomponowanie zestawów dopasowanych do Twoich potrzeb. Korpusy zostały wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej o grubości 16 mm, zaś fronty z płyty MDF w białym połysku. Głównym walorem przemawiającym za wysoką jakością TIFFANY są szuflady metalbox z systemem cichego domykania oraz zawiasy[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych TIFFANY
  • System mebli kuchennych KAMDUO ML

    System mebli kuchennych KAMDUO ML

    System mebli kuchennych KAMDUO ML to ponad 120 szafek kuchennych. Wyposażone są one w nowy podział i lepszą organizację przestrzeni. Ponadto posiadają system miękkiego domykania w szafkach z drzwiami i szufladami. Szafki występują 6 wariantach kolorystycznych wraz dopasowanymi uchwytami. Kuchnia KAMDUO ML to rozwiązanie problemu przestrzeni w szufladach dzięki modułowemu podziałowi. Każda z trzech szuflad ma inną wysokość dobraną do[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych KAMDUO ML
  • System mebli kuchennych VENTO

    System mebli kuchennych VENTO

    System VENTO to prosty styl i elegancja. Posiada 3 dostępne warianty kolorystyczne frontu: jasny popiel , biały połysk i beż i przy każdym z tych kolorów korpus zostaje w kolorze białym. Posiada mechanizm cichego domykania szuflad Linken System. Zawiasy frontów posiadają mechanizm cichego domykania. Uchwyty chromowane o długości 128mm.W szufladach zastosowane są prowadnice typu METALBOX. W szafkach są siłowniki typu GO i GOV. Szafki[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych VENTO
  • System mebli kuchennych KAM SET

    System mebli kuchennych KAM SET

    System mebli kuchennych KAM SET to ekonomiczne rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z szybką dostępnością. Ten system mebli kuchennych jest dostępny od ręki (albo z krótkim terminem realizacji), co oznacza, że można go szybko zamówić i cieszyć się nową kuchnią bez długiego oczekiwania. KAM SET oferuje dwa kolory do wyboru, dzięki czemu można dopasować meble do swoich preferencji. Biały kolor nadaje kuchni jasny, nowoczesny wygląd,[...]
    pokaż bryły
    System mebli kuchennych KAM SET

Podstawą jakichkolwiek zakupów w sklepie meblowym jest zaplanowanie wystroju pomieszczenia. Na samym początku ustalmy podstawowe nasze oczekiwania i dokonajmy dokładnych pomiarów kuchni. Odnotujmy długość, szerokość oraz wysokość pomieszczenia, a także wymiary oraz położenie okien, drzwi i wysokość parapetu. Nie zapomnijmy zaznaczyć, gdzie znajdują się zawory i odpływy wody, wentylacja, elektryczne wejścia, wyjścia oraz przełączniki czy zasilanie gazu. Wszystkie te informacje pozwolą nam precyzyjnie dobrać odpowiedni zestaw mebli kuchennych do naszego domu.

Najważniejsze materiał oraz jakość wykonania

Na jakość zestawu mebli kuchennych ma przede wszystkim wpływ materiał, z którego komplet szafek został wykonany. Im surowiec lepszy tym trwalsza zabudowa kuchenna. Do wyboru mamy przede wszystkim płyty różnego rodzaju, jak np. mdf czy wiórowe, które mogą być pokryte folią, fornirem, laminatem czy lakierem, a także lite, naturalne drewno, które jest kosztowne, ale cechujące się ogromną trwałością. Jednak drewniane zestawy mebli kuchennych zazwyczaj posiadają efektowne, masywne fronty, które mogą przytłaczać naszą aranżację. Dlatego warto zastanowić się nad szklanymi frontami mebli, które nadadzą lekkości i nowoczesności pomieszczeniu. Również bardzo istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu kompletu mebli kuchennych, jest ich jakość wykonania. Osobiście wybierzmy się do salonu meblowego i dokładnie przyjrzyjmy się wybranemu zestawowi czy jest on z blatem odpornym na ciepło. Sprawdźmy, czy meble są precyzyjnie i starannie wykonane, gdyż niedokładne wykończenia mogą skutkować krótszą trwałością. Po tym etapie spokojnie można zamawiać meble online. Kolejnym istotnym krokiem podczas zakupu mebli kuchennych w zestawach jest wybór ich prawidłowych rozmiarów. Niezmiernie ważna jest tu szerokość oraz wysokość szafek, a także ich kształt. Musimy sprawdzić czy wybrany komplet kuchenny zmieści się w naszym pomieszczeniu z pozostałymi elementami aranżacji. Ważny jest także dobór odpowiedniego koloru. Nie kierujmy się aktualnym trendem modowym, gdyż z biegiem czasu możemy tej decyzji żałować. Zastanówmy się nad kupnem kompletu kuchennego w kolorze uniwersalnym, który zawsze będzie modny i z łatwością dopasujesz do niego pozostałe elementy wystroju własnej kuchni.

Jak dobrać szafki dolne do mebli kuchennych

Planując meble do kuchni każdy z nas zastanawia się, jakie wybrać rozwiązania, aby było praktycznie, funkcjonalnie oraz wygodnie. Planujemy wyspy, szafki stojące, meble wiszące oraz rozmieszczenie sprzętu AGD. Jednak szczególną uwagę trzeba skupić na meblach stojących na podłodze. To na nich spoczywa największe obciążenie, czyli blat oraz zamontowane takie przedmioty jak zlew, zmywarka czy też inne udogodnienia ułatwiające użytkowanie. Jak więc zaprojektować szafki dolne do kuchni by współpracowały razem z nami w trakcie gotowania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafek górnych do kuchni

Kuchnia, jako jeden z najważniejszych miejsc w domu musi być praktyczna, wygodna oraz bezpieczna. Z tego względu powinniśmy zwracać uwagę szczególnie na mocowanie szafek wiszących w kuchni. Są to meble zazwyczaj bardzo obciążone zastawą, szklankami, produktami spożywczymi oraz innymi potrzebnymi rzeczami. Muszą, więc być wygodne w użytkowaniu oraz solidnie zamocowane, aby nieodpadły od ściany. Z tego względu należy zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas planowania wiszących szafek.

Jakie fronty do szafek kuchennych

Podczas projektowania mebli kuchennych mamy szeroką gamę materiałów do dyspozycji. Zaliczyć do nich możemy płyty MDF, lite drewno czy też płyty wiórowe. Fronty mogą być akrylowe, lakierowane, laminowane czy też fornirowane. To od nas zależy, co wybierzemy jednak najczęściej wybierane są lakierowane fronty MDF. Spowodowane jest to dużą trwałością, estetyką oraz odpornością na wilgoć. Ważna jest też w tym wypadku cena, która w stosunku do mebli drewnianych jest znacznie niższa. Podczas wyboru rodzaju frontu należy również wziąć pod uwagę fakt, iż dolna zabudowa jest bardziej narażona na obtarcia, zarysowania, czyli w większej mierze uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu fronty powinny być pokryte wytrzymałym materiałem, który zniesie różnego rodzaju uszkodzenia.

Blaty

Jednym z najważniejszych elementów mebli kuchennych są blaty. To na nich gotujemy, kładziemy gorące rzeczy, niekiedy kroimy czy też rozlewamy przeróżne ciecze. Trzeba, więc postawić na trwałe i nowoczesne materiały. Do wyboru mamy blaty kamienne, drewniane, laminowane oraz z konglomeratu. Wszystko uzależnione jest od tego, co się podoba oraz od zasobności portfela. Najdroższe są blaty z kamienia oraz drewna. Najczęściej za to kupowane są blaty laminowane, ponieważ wyróżnia je trwałość, szeroka gama wzornika oraz łatwość wycinania otworów przykładowo na zlew.

Wybieramy nóżki

Szafki dolne kuchenne powinny posiadać bardzo solidne nóżki, ponieważ to na nich będzie spoczywał cały ciężar. Ważne, aby były regulowane. Ułatwimy sobie w ten sposób ustawienie mebli względem poziomu. Wybierając nóżki mamy 2 opcje. Albo kupujemy ozdobne modele, których nie zasłonimy maskownicą i będą wyglądać estetycznie bądź zakupimy modele typowo robocze, czyli takie, do których przymocujemy na specjalnych klipsach listwę maskującą przestrzeń pod meblami. Tego typu rozwiązania można zakupić w meblowym sklepie internetowym.

Wyposażenie szafek

Oprócz wyglądu zewnętrznego szafek dolnych bardzo ważne jest także ich wyposażenie. Bardzo często stosuje się zwykłe półki czy też szuflady z cichym domykiem. Istnieją jednak liczne inne możliwości. Na przykład do narożnych szafek dolnych stosuje się najczęściej systemy cargo, czyli wysuwane półki w kształcie nerki. Ułatwiają one dostęp do najgłębszych obszarów narożnej szafki i to bez większego wysiłku. Do dolnych szafek stosuje się również wysuwane regały cargo ułatwiające dostęp do głęboko umieszczonych naczyń czy też produktów spożywczych.

Jakie jednak wybierzemy elementy do naszych szafek uzależnione jest od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. Należy jednak pamiętać, iż tylko trwałe i solidne akcesoria zapewnią sprawność i przyjemność z użytkowania przez wiele lat. A z tym związana jest oszczędność, ponieważ większa suma za nowoczesne rozwiązania zapewni długie działanie i nie spowoduje wcześniejszej wymiany. Decyzja jednak należy do indywidualnych upodobań i możliwości każdego klienta.

Uchylne szafki z szybą

Wybierając modele szafek do naszej kuchni zazwyczaj stawiamy na sprawdzone szafki otwierane na boki. Jest to wygodne rozwiązanie niewymagające dużego wysiłku. Można jednak zastosować uchylne szafki z szybą. Wyglądają nowocześniej, a przy zastosowaniu siłowników gazowych lub zawiasów Blum nie będzie nam sprawiało problemu ich unoszenie. Dzięki szafkom z szybą możemy ustawić ładną zastawę, którą będzie widać przez szkło. Będzie to dodatkowy atut w całkowitej prezencji mebli kuchennych.

Mocowanie szafek to podstawa

Jak już wspomniano szafki wiszące w kuchni są niekiedy bardzo obciążone szczególnie, jeżeli są to bardzo duże szafki. Niekiedy 2 haczyki przymocowane na kołkach rozporowych okazują się niewystarczające na taki ciężar. Z pomocą przychodzą natomiast szyny i zawieszki. Dla większych szafek można wprowadzić 2 szyny, co zapewni stabilniejszy i bezpieczniejszy montaż. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom miejsce montażu jest praktycznie niewidoczne, a przy tym bardzo bezpieczne. Co więcej wprowadzenie takiego systemu mocowania umożliwia stworzenie zabudowy kuchennej pod sam sufit. Tego typu rozwiązania są dostępne w sklepie meblowym, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich dostępnością.

Okap w zabudowie czy też nie?

Wiele osób zastanawia się czy montować w szafki górne kuchenne okap czy też zainwestować w okap kominowy wolnostojący. W pierwszym wypadku zyskujemy dodatkową przestrzeń do zagospodarowania szafkami wiszącymi, a sam okap jest praktycznie niewidoczny w zabudowie. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne jednak ma wady. Meble nad kuchenką czy też płytą indukcyjną narażone są na dużą wilgoć w trakcie gotowania. Z tego względu meble mogą się wypaczyć lub też pokryć warstwą tłuszczu. W drugim przypadku dzięki zamontowaniu dużego okapu kominowego zyskujemy spora sprawność pochłaniania oparów niestety nad okapem nie zamontujemy już żadnej szafki czy też pułki. Wybór jednak uzależniony jest od potrzeb oraz gustu, a przede wszystkim walorów estetycznych.

Jakie rozwiązania do szafek wiszących

W celu poprawy wygody korzystania z górnej zabudowy stosuje się przeróżne nowoczesne systemy takie jak zawiasy z cichy domykiem, kasety podnoszące stopniowo fronty czy też oświetlenie LED w szafkach. Można również wprowadzić specjalne zawiasy do pionowego unoszenia frontów. Taki system efektownie otwiera szafkę dając do niej pełny dostęp bez szans na uderzenie głową o uniesiony front. Otwieranie frontów można także unowocześnić niwelując uchwyty a wprowadzić systemy otwierania bezuchwytowego.