Tapczany

Tapczan pełni funkcję fotela i łóżka. Można na nim wygodnie się położyć w trakcie dnia lub usiąść z ciekawą książką. Tapczan może być ulubionym miejscem relaksu, pracy lub snu. Dlatego powinien być bardzo precyzyjnie dobrany do naszych, indywidualnych potrzeb. Poza komfortem użytkowania warto wziąć pod uwagę dla ilu osób w naszym domu jest pożądany. Czy będzie to tapczan jednoosobowy czy więcej. Wybierając tego rodzaju mebel do salonu powinniśmy wziąć pod uwagę to czy będzie on głównym oraz największym obiektem w tym pomieszczeniu, czy będzie on pasował do stylu aranżacji i pozostałych dodatków.

Promocje w tej kategorii
1 - 12 z 12 mebli
1 - 12 z 12 mebli

Rozkładane tapczany – gwarantowana wygoda oraz funkcjonalność

Tapczan to mebel, który jest przeznaczony do odpoczynku w pozycji leżącej oraz do spania. Składają się one z pudła drewnianego, w którym przeważnie była przetrzymywana pościel oraz z materaca początkowo osadzonego na sznurach lub pasach, później na siatce czy sprężynach. Często tapczany były obite dekoracyjną tkaniną.

Jaki tapczan wybrać?

Tapczan będący najważniejszym meblem w naszym salonie, wymaga ogromnej uwagi w trakcie jego wyboru. Najłatwiej jest wówczas wybrać jego kolor, który można dobrać do barwy ścian. Dzięki temu pomieszczenie może stać się spójne. Jednak dla odważniejszych połączenie opływowego kształtu z różnymi kolorami może sprawić, że salon stanie się bardzo designerski. W naszym sklepie meblowym obecne są nowoczesne tapczany, które bardzo dobrze łączą komfort, styl oraz oryginalność w jednym. Mają one różnorodne kolory oraz kształty. Ciemnoszare, eleganckie tapczany rozkładane będą idealnie pasować do wnętrz w nowoczesnym stylu w połączeniu z drewnianymi bądź metalowymi elementami. Natomiast tapicerowane tapczany będące na wysokich stopkach, przyozdobione kolorowymi, dużymi poduszkami na pewno ożywią wystrój salonu. Tapczan biały będzie idealnie pasował do aranżacji eleganckiej, luksusowej natomiast te w spokojniejszych barwach nadadzą się do pokoi o bardziej stonowanym wystroju. W pokojach naszych pociech idealnie sprawdzą się kolorowe modele tapczanów dla dziecka. Z kolei wybór tapczanu rozkładanego umożliwi nam wykorzystanie go jako wygodnego łóżka podczas wieczornych seansów filmowych.

Gdzie można umieścić tapczan?

Bardzo często każdy z nas przekonany jest, że tapczan można wykorzystać tylko do salonu. Jednak jesteśmy w błędzie. Są to meble nie dość, że eleganckie to i bardzo uniwersalne. Te nowoczesne meble mogą odnaleźć swoje miejsce w różnych przestrzeniach naszego domu. Tapczany rozkładane bardzo dobrze sprawdzą się w sypialni bądź pokoju gościnnym.  W niewielkich pokojach nastolatków praktyczne okażą się tapczany młodzieżowe, które mogą być również miejscem na naukę. Dzięki tapczanom pokoje naszego domu mogą wyglądać nowocześnie oraz oryginalnie.