Zestaw stół z krzesłami

Kompletne paczki krzeseł ze stołem przygotowane przez producentów. Zalecamy jednak poświęcić chwilę i wybrać dowolne krzesła i dowolny stół by otrzymać rabat aż -13%. Więcej dowiesz się z tego poradnika oszczędzania na zestawach :) 

1 - 78 z 79 mebli
1 - 78 z 79 mebli

Stoły i krzesła

Aby spożywanie posiłków - w gronie rodzinnym czy z zaproszonymi gośćmi było naprawdę wygodne, stoły i krzesła ustawione w kuchni lub jadalni muszą być naprawdę komfortowe. Nie można jednak zapominać o tym, by były także modne i stylowe, bo wtedy zachwycą dosłownie każdego.

Jak wybrać stół z krzesłami?

W naszej bogatej ofercie, z myślą o wygodzie wszystkich klientów, proponujemy stoły i krzesła kuchenne, pokojowe, jak i do jadalni. Wszystkie z nich można kupować oddzielnie, ale także w dobranych już zestawach. Są one zawsze atrakcyjne wizualnie i naprawdę wysokiej jakości, dzięki czemu służą przez wiele lat i tworzą w domu prawdziwie rodzinną atmosferę. Wybierać można tutaj spośród mebli eleganckich i ponadczasowych, ale też nowoczesnych i innowacyjnych. Dzięki temu można je dopasować do różnego rodzaju wnętrz i aranżacji. Stoły są często elementem dominującym, dlatego wybierając je, zawsze trzeba zwrócić uwagę na ich wymiary, kolorystykę, kształt nóg oraz dopasować je do stylu reszty pomieszczenia. Dlatego też nasz sklep meblowy zadbał o to, by można było znaleźć tutaj meble różnorodne i prawdziwie uniwersalne, na przykład stoły okrągłe, w kształcie kwadratu lub prostokąta, drewniane lub też z elementami szkła i metalu. Wpasują się one w każdą zwykłą kuchnię, ale też w elegancki salon.

Stoły i krzesła do jadalni

Jadalnia to miejsce bardzo ważne, bo to tam odbywają się spotkania rodzinne i towarzyskie oraz wspólne spożywanie posiłków. Dlatego jej aranżacja musi wywoływać pozytywne wrażenie, a poszczególne elementy powinny się ładnie ze sobą łączyć. Głównym zestawem są zaś oczywiście stoły i krzesła, które można nabyć w zestawie, ale mogą one także stanowić kompozycję własnej kreatywności. Jest to możliwe dzięki prezentowanej tu szerokiej ofercie stołów i krzeseł w różnorodnych stylach, kształtach i wykonanych z różnego rodzaju materiałów (drewno, metal, tworzywa sztuczne, obicia materiałowe). Szczególnie innowacyjne i oryginalne są krzesła, które obecna moda pozwala łączyć ze sobą w naprawdę różnych konfiguracjach (nie wszystkie z nich - stojące dookoła jednego stołu - muszą być takie same). Łączyć ze sobą można krzesła w różnych kolorach i kształtach - im ciekawiej, tym lepiej. Co więcej, ergonomiczne wyprofilowanie krzeseł sprawia, że są one bardzo wygodne, a trwałe komponenty użyte do ich produkcji zapewniają ich wieloletnią trwałość. Zawsze trzeba jednak pamiętać, by wybór wyposażenia jadalni pasował do pozostałych przestrzeni domowych. Wtedy razem będą tworzyć wrażenie spójności i przytulności.

Idealne położenie stołu z krzesłami

Miejsce, w którym chcemy ustawić stół z krzesłami powinien zależeć od rozplanowania pomieszczeń w naszym domu. Obecnie bardzo popularne są duże wnętrza, które są połączeniem kuchni i jadalni z salonem. Stół nie powinien wówczas być za duży, żeby nie przeszkadzał domownikom w codziennym życiu, ani za mały by goście nie tłoczyli się podczas uroczystości. Powinien być tak usytuowany by z łatwością i wygodą dotrzeć do niego z każdej strony. Optymalny dystans pomiędzy stołem a ścianami powinien mieścić się w granicach 80 cm. Krzesła przy nim umieszczone muszą zapewnić swobodę ruchów oraz łatwe wstawanie od stołu.

Optymalny rozmiar stołu

Wybierając stół z krzesłami do jadalni, musimy zwrócić uwagę na wysokość stołu. Aby zapewnić wygodę użytkownikom powinien on mieć około 76 centymetrów wysokości. Wielkość blatu, dobierzmy do ilości osób, które będą przy nim zasiadać. Ogólnie przyjęte jest, że dla każdej osoby wypada zarezerwować miejsce szerokie na 40 cm i długie na 60. Najważniejsze by również uwzględnić wolny pas na środku stołu o szerokości 20 cm na ustawienie potraw i naczyń. Tak więc idealny stół do jadalni powinien być szeroki na co najmniej 90-100 centymetrów.

Kształt stołu

Wśród stołów w zestawie z krzesłami najbardziej komfortowe i wybierane przez klientów są modele prostokątne. Właściciele przestrzennych pomieszczeń wybierają stoły masywne bądź rozkładane. Natomiast do kawalerek często wybierane są modele owalne lub okrągłe, które nie posiadają ostrych narożników i zezwalają na łatwiejszą komunikację dookoła mebla.

Nie zapominaj o krzesłach

Wybierając stół nie zapominaj o wygodnych, dopasowanych krzesłach. Warto jest zastanowić się nad kupnem kompletu – krzesła i stołu razem. Taki zestaw gwarantuje spójność pod względem wymiarów oraz wzornictwa. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tych mebli osobno, musimy zwrócić szczególną uwagę na poziom siedzisk oraz blatu, aby krzesła mieściły się pod stołem oraz by biesiadnicy wygodnie przy nim siedzieli.

W naszym meblowym sklepie internetowym możesz nabyć różne stoły w zestawie z krzesłami. Tu każdy znajdzie coś w swoim guście. Czy to stoły z krzesłami do kuchni czy do jadalni. Również poszukujący nowoczesnych stołów i krzeseł pokojowych znajdą coś dla siebie. Nie czekaj i sprawdź!

Stół to nie tylko przedmiot, przy którym spożywamy posiłki, ale także stanowi szczególne w naszym domu miejsce spotkań, rozmów, wspólnych rodzinnych chwil, zabaw, często też spełnia funkcję domowego biura. Dlatego jego wybór nie jest tak oczywisty, jak mógłby nam się wydawać. Stół jest inwestycją na długie lata, dlatego warto postawić na solidne wykonanie i szlachetność materiałów z jakich nasz stół jest zbudowany. Nie bez znaczenia są też dobrze dobrane krzesła. Stabilne i dopasowane do kształtu kręgosłupa z pewnością będą zdawać egzamin przez długi czas.

W tej grupie prezentujemy gotowe zestawy stołu z krzesłami, które przygotowali dla Ciebie producenci. Ty jednak możesz zbudować własny zestaw np Stół + minimalnie 4 dowolne krzesła i uzyskać automatyczny rabat w koszyku. Po więcej informacji zapraszamy do wpisu na blogu poświęconego zestawom stołów z krzesłami