Umywalki łazienkowe

Umywalka to nieodłączny element Twojej łazienki, ważne aby łączyła w sobie funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. W naszej ofercie znajdziesz umywalki w różnych rozmiarach, które możesz dobrać w oparciu o możliwości swojego wnętrza oraz indywidualne preferencje.

1 - 39 z 39 mebli
1 - 39 z 39 mebli

Poszukiwanie odpowiedniej umywalki należy rozpocząć od uwzględnienia kilku czynników.

Najważniejszy aspekt to metraż Twojej łazienki. Przy ograniczonej powierzchni najlepiej zwrócić uwagę na mniejsze modele, jednakże warto poszukać wówczas głębszego modelu, tak aby zminimalizować rozchlapywanie wody w trakcie korzystania z niej. Niewielkie pomieszczenia wymagają właściwej analizy, ponieważ w łazienkach poza najważniejszymi urządzeniami sanitarnymi, niezbędne jest również zaplanowanie miejsca na przechowywanie kosmetyków, zapasowych ręczników czy różnych środków chemicznych. Funkcjonalne rozwiązanie stanowią umywalki z zabudową meblową, stanowiącą dodatkową przestrzeń do przechowywania. Ponadto, jeżeli lubisz trzymać pod ręką różne akcesoria - model nablatowy zapewni Ci dodatkowy fragment blatu idealny na położenie w podręcznym miejscu elektroniki, szczoteczek lub innych kosmetyków. Większa łazienka zapewnia zdecydowanie więcej możliwości wyboru i do niej możesz zdecydować się na niemalże każdy model. Najważniejsze, aby wziąć wówczas pod uwagę preferencje, komfort, a także liczbę docelowych użytkowników. Jeżeli poranna toaleta dotyczy kilku osób warto pomyśleć o wyposażeniu łazienki w dwa punkty umywalkowe, co zdecydowanie przyspieszy i ułatwi przebieg podstawowych kroków dotyczących higieny. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest łatwość ich utrzymania w czystości. Ważne, aby umywalka miała jak najmniejszą ilość zakamarków, w których mógłby się zbierać brud. Nie bez znaczenia w tej kwestii pozostaje również materiał, z którego wykonana jest umywalka, ponieważ różne materiały i kolory będą charakteryzowały się innymi właściwościami. Jeżeli szukasz rozwiązania najmniej wymagającego jest nim postawienie na minimalną ilość dodatkowych powierzchni wymagających czyszczenia gwarantuje umywalka meblowa, ponieważ w takim rozwiązaniu cała miska wchodzi w zabudowę.  

Ostatnim ważnym aspektem przy wyborze umywalki jest docelowy wystrój Twojego wnętrza. Jeżeli stawiasz na minimalizm, ważne aby jak najbardziej ograniczyć drobiazgi zalegające na blatach. Warto wówczas postawić na proste modele o regularnych kształtach z meblową zabudową, która umożliwi przechowywanie.