Kredensy

Filtry

Kolorystyka produktu
1 - 78 z 79 mebli
1 - 78 z 79 mebli

Kredensy do salonu i jadalni

Kredens w założeniu służy przede wszystkim do przechowywania zastawy stołowej oraz innych akcesoriów wykorzystywanych podczas posiłków. Co ciekawe, w dawnych czasach pod tą nazwą kryło się całe pomieszczenie przeznaczone właśnie na zastawę oraz do użytku służby podającej do stołu w pałacach, dworach i bogatych domach. Kiedy pomieszczenia pod tą nazwą, wraz z minionymi dawnymi epokami, na dobre odeszły już do lamusa, drewniany kredens, już jako mebel, stał się niezwykle charakterystycznym elementem wyposażenia niemal każdego domu.

Początkowo kredens drewniany stawiano głównie w kuchniach, gdzie służył nie tylko do przechowywania, ale i eksponowania ozdobnych talerzy, stylowych filiżanek czy kolekcji kryształów. Obecnie kredensy przeważnie zobaczyć można w jadalniach, gdzie nadal ich przeznaczeniem jest przechowywanie głównie zastawy stołowej, choć oczywiście za witryną chętnie stawiane są też różne dekoracyjne przedmioty. Coraz częściej jednak w domach pojawia się też kredens do salonu, zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym wydaniu. Kredensy pokojowe przejmują role popularnych komód i barków. Dzięki temu, że kredens witryna do salonu jest wyższy od klasycznej komody, zapewnia praktyczną i pojemną przestrzeń do przechowywania.

Kredens z witryną – przechowuj praktycznie i ze stylem

Typowy kredens z reguły zbudowany jest z części przeszklonej, służącej do eksponowania przedmiotów oraz z części zamkniętej, idealnej do przechowywania mniej dekoracyjnych akcesoriów i wszelkich salonowych „przydasiów”, które na wszelki wypadek zawsze chcesz mieć pod ręką, lecz niekoniecznie na blacie stolika czy półce. W końcu salon to wnętrze najbardziej reprezentacyjne ze wszystkich, nie możesz zatem pozwolić na to, by panował w nim nieład spowodowany nadmiarem przedmiotów niemieszczących się w szafkach.

Funkcjonalny, a jednocześnie elegancki kredens witryna do salonu sprawi, że porządek w tym wnętrzu utrzymać będzie Ci o wiele łatwiej. Rzeczy, które uważasz za dekoracyjne, umieścisz za oszkloną witryną, pozostałe przedmioty zaś w szufladach i szafkach kredensu. Nieważne, czy będą to książki, porcelana, kieliszki, szklanki, pamiątkowe figurki, książki, płyty czy elektronika, dzięki kredensowi z witryną wszystko znajdzie swoje miejsce. Pięknie zaprojektowany kredens, poza swoją praktyczną funkcją, stanie się też wspaniałą ozdobą pokoju dziennego, może być nawet centralnym punktem jego wystroju.

Kredensy pokojowe  - duży wybór w Meblujdom.pl!

W Meblujdom.pl wiemy doskonale, że przy wyborze kredensu będziesz kierować się wieloma czynnikami. Pod uwagę weźmiesz wymiary pomieszczenia, styl aranżacyjny, w którym urządzony ma być salon, Twój gust, budżet, względy praktyczne i wizualne, a także to, co zamierzasz przechowywać w kredensie. Wielowariantowość wymiarów oraz szeroki wybór kolorystyczny i materiałowy sprawia, że w naszym sklepie nawet najbardziej wymagający klienci znajdą mebel idealnie dopasowany do wystroju wymarzonego wnętrza. W ofercie Meblujdom.pl znajdują się zarówno kredensy w stylu retro, klasycznym, jak i te wręcz stworzone do nowoczesnych pomieszczeń. Dostępne są modele z różną liczbą drzwi i szuflad bądź bez nich, na niskich nóżkach albo na płaskiej podstawie. Możesz zdecydować się na kredens do salonu z otwartymi półkami (w różnej liczbie) albo bez. Oferujemy kredensy takich producentów jak Lenart meble, Piaski, Art.-Futuro, Adam Meble, Bogart, Meble Gołąb, MC Akcent, ML Meble, LIVEO (BogFran), Cama Meble, Helvetia.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą na kredensy. Jesteśmy pewni, że na pewno znajdziesz tu idealny mebel! Wysoka jakość wykonania i atrakcyjne ceny gwarantowane!