Barki na kółkach

1 - 5 z 5 mebli
1 - 5 z 5 mebli

W dzisiejszym domu znaleźć można wiele rodzajów mebli, o których jeszcze kilka lat temu nikt by nawet nie pomyślał. Jedną z bardziej niedocenionych grup są zdecydowanie barki na kółkach. Choć niegdyś były domeną hoteli i restauracji, obecnie te małe, niepozorne i niezwykle stylowe meble pomogą wzbogacić wyposażenie każdego nowoczesnego domu.

Szklane, drewniane i metalowe – barki na kółkach do każdego stylu

Osoby, które szukają barku na alkohol na kółkach mogą dziś wybierać z szerokiej palety styli, kolorów czy materiałów, z których są wykonane. Znajdą się te o prostej formie, niemalże do złudzenia przypominające starodawne stoliki do kawy, jak też bardziej finezyjne modele, które z pewnością docenią miłośnicy designerskich mebli z nutką glamour.

Spośród wszystkich dostępnych modeli  barków na pierwszy plan wysuwają się te wykonane z połączenia szkła i stali nierdzewnej bądź szkła i stali chromowanej. Zyskują dzięki temu nowoczesny, elegancki styl, nie tracąc jednak na funkcjonalności czy wytrzymałości. Co ciekawe, dzięki barwionemu szkłu – na przykład na odcień czerni – uzyskać można dużą ilość wariantów kolorystycznych.

Barek na kółkach – nie tylko do salonu

Upowszechnianie się stylu minimalistycznego we wnętrzarstwie sprawiło, że tak naprawdę ciężko o miejsce na wyeksponowanie alkoholu i szkła w trakcie imprezy towarzyskiej. Dodatkowo, nie każdy gospodarz chce zagracać przestrzeń salonu zbędnymi na co dzień dodatkowymi meblami.  Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest mały barek na kółkach.

Stabilna konstrukcja, w połączeniu z wytrzymałymi kółkami jezdnymi umożliwia szybkie przewiezienie alkoholu ze spiżarki w samo centrum atrakcji. Nie trzeba już przenosić ciężkich kompletów szkła czy kilku butelek z alkoholem, narażając się na stłuczenie któregoś z nich.

Co więcej, nowoczesne barki na kółkach prócz blatu posiadają także funkcjonalne półki zlokalizowane pod nim. Mogą posłużyć do bezpiecznego przewożenia kilku butelek – specjalne uchwyty czy ograniczniki zabezpieczą transport i uniemożliwią przewrócenie się butelek czy wysokich kieliszków.

Sam stolik wykorzystać można również do serwowania talerzy z jedzeniem do stołu – dzięki temu w trakcie imprezy, czy spotkania rodzinnego nie będzie konieczności mozolnego chodzenia i przenoszenia pojedynczych potraw. Gdy stolik barowy nie będzie wykorzystywany do transportu alkoholu bądź jedzenia, można błyskawicznie zamienić go w ciekawą ozdobę salonu. Górny blat i dolna półka doskonale bowiem nadadzą się do wyeksponowania książek czy innych ozdobnych przedmiotów.