Pościele dla dorosłych

1 - 61 z 61 mebli
1 - 61 z 61 mebli

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy naprawdę mnóstwo czasu. Każdy doskonale wie jaki wpływ na komfort naszego wypoczynku ma odpowiednio dobrany typ materaca, stelaż i solidne łóżko. Często natomiast nie przykładamy należytej uwagi do wyboru odpowiedniego kompletu pościeli, z którą bezpośredni kontakt mamy każdego dnia. Wybór definiuje rozmiar, rodzaj tkaniny, ale także walory estetyczne - wybarwienie i wzór, które dodatkowo pełnią w pomieszczeniu rolę dekoracyjną.

Przeglądając oferty pościeli nasz wzrok w pierwszej kolejności przyciąga kolorystyka i dekor na poszewkach. Wygląd pościeli jest ważny, ponieważ wpływa na estetykę aranżacji sypialni. Szeroki wachlarz możliwości od nowoczesnych, jednokolorowych, po romantyczne kwiaty czy stylowe ornamenty umożliwia szybką i łatwą odmianę wnętrza. Nie jest to jednak jedyny z aspektów, którymi powinniśmy się kierować. Najważniejszy jest rodzaj materiału, z której pościel została wykonana, ponieważ on wpływa na jej trwałość, na wrażenia dotykowe, a czasami nawet na porę roku, w której najlepiej się sprawdza. Wyróżnia się między innymi pościele bawełniane, lniane, jedwabne, satynowe, flanelowe z dżerseju czy mikrofibry.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie bawełny, która stanowi najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Pościele bawełniane występują w przystępnej cenie, a wyróżnia je świetne odprowadzanie wilgoci oraz przyjemna w dotyku struktura materiału. Inne, ciekawe rozwiązanie stanowią pościele satynowe, które lekko połyskującą tkaniną wnoszą do pomieszczenia poczucie luksusu. Ten typ tkaniny doskonale sprawdza się w okresie letnim. Chłodna w dotyku, zapewnia przewiewność podczas upalnych nocy. 

Kupując pościel zwróć uwagę na jej wymiary. Najpopularniejsze są pościele w rozmiarach 140x200, 160x200, a nawet 220x200.