Stoliki barowe

Stoliki barowe świetnie nadają się do Państwa kuchni, klubów, barów i restauracji. Stosuję się je również w nowoczesnych wnętrzach lub w niewielkich pomieszczeniach gdyż zajmują niewiele miejsca. Mają ciekawy design i formę Oferujemy Państwu stoliki barowe wykonane z wysoko gatunkowych materiałów WYBIERZ STOLIK IDEALNIE PASUJĄCY DO TWOJEGO DOMU!

1 - 7 z 7 mebli
1 - 7 z 7 mebli

Jakie blaty do stolików barowych?

Jeżeli zastanawiamy się nad blatami do stolików barowych, trzeba wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Po pierwsze miejsce, w którym będzie stał stolik. Jeśli ma to być kuchnia czy też mała jadalnia, śmiało można wybrać blat szklany. Wygląda on bardzo estetycznie, a w dodatku nadaje bardzo nowoczesnego wyrazu w pomieszczeniu. Szklane blaty powinny również zachwycić naszych gości, co również przemawia na ich korzyść.  

Jeżeli chcemy umieścić stolik w barze czy też restauracji lepiej postawić na blaty drewniane, stalowe lub też z tworzywa sztucznego. Nie ulegają one uszkodzeniu w razie upadku a o to w barze nietrudno. Jest to spora zaleta, ponieważ nie musimy się martwić, że ktoś przypadkiem zniszczy nasz stolik.

Blaty mogą być również różnego kształtu, okrągłe bądź też kwadratowe. Kupując stolik do kuchni, możemy zastosować oba rozwiązania, natomiast do baru lepiej będzie wprowadzić stoliki o blacie okrągłym. Trudniej jest o nie zawadzić lub też uszkodzić sobie o nie ciało.

Rodzaje nóg do stolików barowych

Istnieje kilka rodzajów nóżek do stolików. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się nóżki pojedyncze ze wbudowanym siłownikiem. Dzięki takiej technologii możemy spokojnie podnieść oraz opuścić stolik w zależności od zapotrzebowania. Sama nóżka jest chromowana o dużej okrągłej podstawie. Możliwość dopasowania wysokości stolika do krzesła sprawia, że doskonale komponują się w restauracjach czy też barach.

W sklepach internetowych można także zakupić stoliki o czterech nóżkach. Te modele są statyczne, czyli nie można zmienić ich wysokości. Posiadają jednak podstawkę na nogi. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie wiszą nam nogi, tylko możemy spokojnie oprzeć je o podnóżki stolika. 

W sklepach meblowych dostępne są także stoliki barowe prostokątne stojące na czterech nóżkach. Mogą przy nich usiąść nawet 4 osoby. Są wysokie oraz bardzo stabilne. Można je ustawić, jako rozgranicznik pomiędzy salonem a kuchnią. Niektórzy ustawiają go także, jako przedłużenie blatu kuchennego.

Istnieją także stoliki barowe na kółkach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można bez trudu przemieszczać go w dowolne miejsce bez potrzeby podnoszenia. Co ciekawe taki stolik barowy posiada dodatkową półkę. Można na niej umieścić zastawę czy też filiżanki.

Stoliki barowe to meble pasujące do wielu pomieszczeń. Ich stylistyka i funkcjonalność sprawiają, że każdy nabywca powinien być zadowolony z dokonanego wyboru. Co więcej, stoliki barowe mogą być wykorzystane nie tylko, jako mebel służący do spożywania na nim pokarmów, ale również, jako ładna ozdoba do naszego domu czy też mieszkania.