WAŻNE - Kupiliśmy domenę meblowiec.pl

WAŻNE - Kupiliśmy domenę meblowiec.pl

W wyniku niemożliwości realizacji zamówień przez firmę "BD Handel Tomasz Drewnicki", która zarządzała sklepem internetowym na domenie meblowiec.pl, odkupiliśmy prawa do przekierowania samego ruchu z tego sklepu oraz możliwość przekierowania podstron sklepu do naszego asortymentu. Bardzo ważną informacją jest to, że nie przejęliśmy żadnych danych Klientów, ani żadnej bazy produktów, adresów, skrzynek pocztowych, kont w mediach społecznościowych, Allegro czy Ceneo. Wszystkie wymienione wcześniej podmioty nadal należą do firmy BD Handel Tomasz Drewnicki i to ta firma jest podmiotem, który odpowiada za zamówienia złożone w tym sklepie przed 30 lipca 2020 roku.

Gdzie szukać i dochodzić swoich praw?

"BD Handel Tomasz Drewnicki"
Zacisze 3
36-100 Kolbuszowa

email: drevusek@gmail.com
tel: +48 500 655 902

NIP: 8141589795
REGON: 180293815

Na ten adres można kierować korespondencję pocztową, np list polecony z potwierdzeniem odbioru. Z wypisu z CEIDG dla tego NIPU dostępny jest jeszcze 1 adres:

 • ul. Jana Pawła II, nr 19, lok. 22 A

Aktualizacja: Po dłuższych rozmowach z byłymi Klientami, którzy dzwonią do nas by otrzymać jakiekolwiek informacje dostaliśmy linka do publicznej grupy na facebooku na której gromadzą się poszkodowani. Link wklejamy poniżej. Niektórzy Klienci zgłaszają, że otrzymali już zwroty.

Przejdź na publiczną grupę na facebooku

Co przejęliście, a czego nie?

"STUDIO" G.Wiktor, B.Blat Spółka Cywilna, właściciel domeny meblujdom.pl w dniu 30 lipca 2020 przejęła w ramach umowy kupna-sprzedaży:

• domenę meblowiec.pl

• opisy kategorii, produktów

... i to tyle. Domena to tylko nazwa, która wskazuje na serwer na którym znajdują się wszelakie dane itp tak więc wszelakie dane osobowe, zamówienia i inne rzeczy. Od teraz ta domena kieruje do naszego sklepu, jednak to wciąż właściciel sklepu (nie domeny) czyli BD Handel Tomasz Drewnicki jest podmiotem odpowiedzialnym za Państwa zamówienia złożone przed 30 lipca 2020 roku.

Sklep meblujdom.pl odpowiada tylko i wyłącznie za zamówienia złożone w naszym systemie ponieważ ze względu na RODO (do którego podchodzimy bardzo restrykcyjnie) nie chcemy stać się właścicielem danych osobowych, dla których nie udzielono nam zgody. Uprawnienie do operowania Twoimi danymi otrzymujemy tylko wtedy gdy złożysz zamówienie w naszym sklepie lub upoważnisz do tego firmę BD Handel Tomasz Drewnicki, ale dotyczy to tylko zamówień, które nie były opłacone (np za pobraniem).

UWAGA: Firma "BD Handel Tomasz Drewnicki" i "STUDIO G. Wiktor, B. Blat S.C" się NIE połączyły, NIE nastąpiła żadna fuzja, NIE jesteśmy firmą "krzak" lecz legalnie działającą już kilka dobrych lat firmą. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, regulaminem oraz opisem "O nas" jeśli chcesz poznać naszą firmę bliżej. Jesteśmy znani na rynku już od dobrych kilku lat i każdy kontrahent oraz zadowoleni mogą potwierdzić naszą historię, a dla tych, którzy jednak wszędzie węszą spisek zapraszamy do zapoznania się z historią naszej spółki w CEIDG.

Czego więc NIE nabyliście i za co nie odpowiadacie?

 • historii zamówień
 • produktów
 • danych adresowych
 • kont społecznościowych marki meblowiec.pl
 • kont sprzedażowych pokroju allegro.pl oraz ceneo.pl i pochodnych

Sugerujemy również, że wszelakie opinie o sklepie meblowiec.pl należy umieszczać na profilach

 • Google oraz drugi profil Google - trzeba wpisać w Google "meblowiec" lub "bd handel" - na tym ostatnim jest więcej opinii
 • Ceneo
 • Facebook
 • Allegro
 • Opineo
... i podobnych poświęconych sklepowi meblowiec.pl, ponieważ każda opinia, na naszych profilach MeblujDom.pl dotyczących firmy poprzednika skutkować będzie podjęciem kroków prawnych w celu ochrony dobrego imienia naszej firmy.

Po co w takim razie odkupiliście domenę?

Nasz zakup w teorii powinien pokryć część długów byłego właściciela więc jeśli opłaciliście Państwo jakieś zamówienie, które nie jest zrealizowane to zapraszamy do kontaktu na podane wyżej dane firmy. Czysto biznesowe podejście, które ma również swoje podłoże w tym, że sklep meblowiec.pl przez lata był dla nas konkurencją, którą powoli acz sukcesywnie goniliśmy - jak widać z dobrym skutkiem, bez pośpiechu. Posiadamy również własny salon meblowy w którym ciągle nasi pracownicy poznają asortyment który sprzedają co nie jest takie oczywiste wśród naszej konkurencji.

Liczymy się z tym, że część zdenerwowanych osób będzie nas kojarzyć z tym sklepem - to oczywiste skoro teraz ta domena wskazuje na nas, jednak wydaje się nam, że poradzimy sobie z tym, ponieważ od zawsze naszą dewizą był dobry kontakt z Klientem. Rozumiemy jak duże ryzyko podjęliśmy ale to chyba najlepsze co mogło spotkać tę domenę jak i jej historię.

Naprawdę chcielibyśmy napisać ten post w innym tonie, jednak historia poprzedniego właściciela domeny nam na to nie pozwala. Chcielibyśmy napisać: "Hej! Rozwijamy się, zdobyliśmy prawa do domeny naszej konkurencji, z otwartymi ramionami witamy wszystkich nowych Klientów", jednakże okoliczności jakie wypływają na wierzch powodują, że cała radość z zakupu tłamszona jest przez kontakt z poszkodowanymi Klientami.

Po drugie większość osób, która kieruje w naszą stronę bluzgi nawet nie zamierza przeczytać całości tego posta i pierwsze co to w naszą stronę kierują swoją agresję. Chcemy tylko przypomnieć, że to my siedzimy i wysłuchujemy telefonów Klientów, którzy dali się oszukać i POMAGAMY IM uzyskać jakiekolwiek informacje, których nawet nie mieliby szansy uzyskać gdyby nie nasza inicjatywa oraz inwestycja. Prosimy więc o trochę szacunku, ponieważ każdy telefon możemy zakończyć prawniczą regułką o tym, że nie jesteśmy odpowiedzialni za poprzednie zamówienia i się rozłączyć. Nasi pracownicy ciężko to znoszą, czasami słychać nawet płacz w słuchawce, jednak przynajmniej dzięki pomocy otrzymujemy również informację, że zwroty są realizowane. Niektórzy straszą nas policją, jednak my wiemy co nabyliśmy, a czego nie i wszystko z naszej strony jest wykonane poprawnie. Nieznajomość technicznych aspektów domen internetowych jest zrozumiała, jednak dlatego właśnie powstał ten post by wytłumaczyć Państwu te zależności.

Czy otrzymam gdzieś informację od poprzedniego właściciela?

Jednym z warunków sprzedaży domeny w umowie jest poinformowanie drogą mailowoą przez Zbywcę swoich Klientów o przejęciu samej domeny przez nasz sklep, jednocześnie zachowując pełne prawo do odpowiedzialności za złożone zamówienia Klientów przed sprzedażą domeny. Na skrzynkę mailową poprzednich Klientów oraz na profilach społecznościowych poprzedni właściciel powinien wysłać klauzulę informacyjną o przejęciu domeny i odpowiedzialności dalej spoczywającej nad jej byłym właścicielem.

Z informacji, które otrzymujemy od zbywający rozesłał mailing ze swojej własnej bazy adresów email, która nie jest w naszym posiadaniu i nie była przedmiotem sprzedaży. UWAGA: również nie przejęliśmy żadnych adresów email byłych Klientów jak i również całej skrzynki pocztowej firmy BD Handel Tomasz Drewnicki. Mailing został rozesłany przez zbywcę jako obowiązek informacyjny przez poprzedniego właściciela z jego bazy adresów email poprzednich Klientów.

Chcę zareklamować produkt, który zakupiłem w sklepie zarządzanym przez poprzedniego właściciela.

Prosimy kierować wszelakie kwestie do podmiotu wymienionego powyżej. My możemy ewentualnie rozpocząć procedurę reklamacji odpłatnej.

Podsumowanie

Rynek E-commerce to nie jest łatwy kawałek chleba jakby się mogło wydawać i trzeba na prawdę ostrożnie podejmować decyzję oraz inwestować. Wielu Klientów dzwoni do nas i opowiada o tym, że tu i tam jest taniej lub jest darmowa wysyłka i bardzo się dziwią gdy odpowiadamy, że zapraszamy do zakupu w tamtym sklepie. Bardzo zależy nam na tym by zarówno samemu się przysłowiowo nie spłukać by móc świadczyć najwyższą jakość obsługi. 

meblowiec.pl domena klienci meblujdom Bd handel Tomasz Drewnicki zakup opinie