Stoły MDF lakierowane, Okleina, Płyta

Urządzając dom czy mieszkanie dobieramy dodatki, kupujemy łóżka i meble. Staramy się, aby nasze cztery kąty były komfortowe i dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Ważnym dodatkiem w mieszkaniu jest również stół. Powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia a także ilości mieszkańców. Stół to jeden z nieodłącznych elementów salonu i jadalni. Jest głównym punktem, przy którym omawiane są ważne rzeczy czy też odbywają się podniosłe wydarzenia. To właśnie przy stole zapraszamy gości i rodzinę. Praktycznie w każdym domu można znaleźć ten mebel. Szeroki ich wybór sprawia, że każdy ma możliwość dobrania idealnego modelu do praktycznie każdej przestrzeni. Daje to całkiem spore możliwości aranżacyjne.

Filtry

Kolorystyka produktu
Wybierz rozmiar
Funkcja rozkładania
Promocje w tej kategorii
469 - 497 z 497 mebli
469 - 497 z 497 mebli

Jak dobrać stół do mieszkania?

Mieszkanie w bloku równa się zazwyczaj z niewielką przestrzenią. Jeżeli dodamy do niego meble, łóżka oraz niewielkie dodatki może okazać się, że na stół z krzesłami może zabraknąć miejsca. W takim wypadku dobrze wybrać stół nierozkładany. Ma on niewielkie wymiary i można go dopasować do różnych przestrzeni. Występują stoły okrągłe, owalne i prostokątne. Modele z zaokrąglonymi krawędziami nadają pomieszczeniu większej łagodności natomiast stoły prostokątne są surowe i bardziej wyraziste idealnie nadają się do skandynawskich stylów aranżacji.

Podczas dobierania stołu z krzesłami należy także zwrócić uwagę na kolorystykę często zdarza się, że stoły mają inny odcień niż krzesła. Warto na to zwrócić uwagę. Odnośnie kolorystyki dobrze również dobrać kolor blatu i nóg stołu do ogólnej kolorystyki. Dzięki temu nie zaburzymy całego wyglądu wnętrza.

Stoły MDF 

W sklepie meblowym można zakupić szeroką gamę stołów wykonanych płyty MDF. Płyta MDF jest także bardzo często wybierana przez klientów ze względu na cenę oraz równie dobre właściwości użytkowe. Ponadto są one lżejsze i nie będą obciążały całej konstrukcji danego mebla. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, iż występuje szeroka gama oklein w różnorodnej kolorystyce imitującej drewno. Można więc dopasować nasze meble do każdego wnętrza. Warto również wspomnieć iż płyta MDF nie wymaga pielęgnacji natomiast zwykłe drewno należy od czasu do czasu zaimpregnować, aby się nie rozeschło i zachowało wciąż piękny wygląd.

Mały stół, wielkie możliwości

Posiadając w domu mały stół posiadamy szereg możliwości. Możemy ustawić go w dowolnym miejscu. Jeżeli spodziewamy się gości może posłużyć jako miejsce do ich ugoszczenia. Na co dzień możemy ustawić go w jadalni jako stół do jedzenia śniadania lub obiadu. Małe stoły można także wykorzystać jako tymczasowe biurko do pracy na co dzień. Szereg możliwości sprawia, że małe stoły powoli wypierają te duże. Powodem takiego stanu rzeczy jest również fakt, iż w miastach ludzie mieszkają w coraz mniejszych lokalach, przez co nie posiadają wystarczającej przestrzeni aby postawić obszerny stół. Decydują się więc na bardziej praktyczny oraz funkcjonalny stolik o znacznie mniejszych rozmiarach.

Czym pielęgnować stół?

Wiele osób zastanawia się czym wyczyścić zabrudzony stół. Jeżeli są to drobne plamy z jedzenia czy też picia, to zazwyczaj wystarcza szmatka oraz woda. Sytuacja ulega jednak zmianie, kiedy mamy do czynienia z mocnymi śladami po barszczu, atramencie i alkoholu. Trzeba zastosować w takim wypadku odpowiednie środki. Atrament można wyczyścić przy wykorzystaniu roztworu z soli szczawikowej po czym poleruje się korkiem. Alkohol trzeba zetrzeć natychmiast po rozlaniu, inaczej trzeba umyć powierzchnię z wywaru z fusów kawy, a po wyschnięciu wypolerować szmatką nasączoną olejem lnianym. Plamy z barszczu można usunąć roztworem soli lub rozpuszczonym w ciepłej wodzie proszkiem do prania.

Odczyszczony blat warto pokryć środkiem do pielęgnacji mebli. Nada on ładnego blasku oraz wytworzy przyjemny zapach. Co ważne ochroni on powierzchnię przed osadzaniem się kurzu. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o to że przyjmiemy gości przy brudnym stole.