Stoły szklane

Urządzając swój dom czy też mieszkanie z pewnością nie raz zastanawialiśmy się jakie wybrać meble do salonu czy też jadalni. Przecież wszystko musi do siebie pasować, a nie jest łatwo znaleźć ten idealny model. Pośród wielu propozycji dostępnych na rynku nie można pominąć stołów ze szklanym blatem. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne a zarazem funkcjonalne i praktyczne. Stół to nieodłączny element każdego domu czy mieszkania. To przy nim spożywamy codzienne posiłki, odrabiamy prace domowe, rozwiązujmy codzienne problemy czy przyjmujemy gości. Stoły do jadalni czy też kuchni są centralnymi elementami, które wysuwają się zazwyczaj na pierwszy plan. Powinny być dobrze dopasowane do wystroju, a także odpowiednio duże by wszyscy domownicy mogli przy nich swobodnie zasiadać.

Filtry

Funkcja rozkładania
Promocje w tej kategorii
1 - 78 z 165 mebli
1 - 78 z 165 mebli

Stoły szklane - co powinieneś o nich wiedzieć?

Stoły szklane to bardzo interesujące meble, dzięki którym można w ciekawy sposób zaaranżować różne przestrzenie. W tej kategorii znajdziemy stoły szklane do salonu, jadalni czy kuchni, a także szklane stoły włoskie. Są to meble bardzo różnorodne stylistycznie, pięknie wykończone, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Stoły szklane kuchenne

Meble do kuchni powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Tym właśnie charakteryzują się nasze stoły szklane kuchenne. Ich blaty zazwyczaj wykonywane są z hartowanego szkła o dość dużej grubości. Ten materiał zapewnia bardzo komfortową i bezpieczną pracę. Jest wyjątkowo wytrzymały, odporny na ewentualne zarysowania. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Szklane stoły do jadalni

Stoły do jadalni z blatami wykonanymi ze szkła będą prawdziwą ozdobą tej przestrzeni. Do wyboru mamy wiele modeli – od tych prostych, bardzo klasycznych, po formy bardziej ozdobne, designerskie. Ich wymiary można dostosować do swoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Stoły szklane z krzesłami odpowiednio dobranymi pomogą stworzyć niezwykły look przestrzeni jadalnej.

Stoły szklane do salonu

W salonie szklany stół może stać się niepowtarzalnym elementem wystroju wnętrza. W naszej ofercie znaleźć można wiele różnorodnych propozycji. Są tu modele bardzo reprezentacyjne, zaskakujące dizajnem. Do bardziej stonowanych i klasycznych wnętrz można dobrać modele skromniejsze, ale bardzo eleganckie. Warto zwrócić również uwagę na nieco mniejsze stoły i stoły okrągłe.

Stoły szklane rozkładane

Mieszkając w małym mieszkanku często nie możemy sobie pozwolić na obszerny mebel, ponieważ zajmie on nam większość pomieszczenia, a jeżeli będzie to stół z krzesłami to może dojść do zagracenia. Co więc zrobić w takim wypadku? Warto rozważyć zakup stołu szklanego rozkładanego. Jest to mebel o mniejszych rozmiarach. Idealnie komponujący się do otaczającej nas przestrzeni. Kiedy jednak będziemy potrzebowali więcej miejsca to bez problemu możemy rozsunąć blat i wyjąć dodatkowy „poszerzający element”. Dzięki temu zyskamy okazjonalne miejsca dla gości. Po zakończeniu wizyty mebel składamy ponownie do mniejszego rozmiaru.

Łatwość w utrzymaniu

Każdy posiadacz stołu ze szklanym blatem nie ma najmniejszych problemów z utrzymaniem go w czystości. Nie trzeba nabywać drogich środków czyszczących. Wystarczy woda, szmatka oraz płyn do szyb. Stół w mgnieniu oka doprowadzimy do stanu idealnego. Co ważne nie trzeba go impregnować oraz ochraniać przed wodą oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Szkło jest odporne na czynniki atmosferyczne, a także wodę i środki chemiczne. Nie musimy obawiać się, że nasz stół ulegnie odbarwieniu, rozwarstwieniu czy też odkształci się. 

Rozmiar stołu

Chcąc zakupić stół wielu z nas zastanawia się jaki wybrać rozmiar. Jeżeli ma to być stolik na kawę do salonu to nic prostszego. Wystarczy wybrać stół szklany niski, na którym zmieścimy minimum filiżanki oraz jakieś małe talerzyki. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja ze stołem do jadalni. Musi być to mebel, przy którym wygodnie usiądzie minimum 6 osób. Dobrze gdy każdy gość będzie mógł swobodnie przy nim zasiąść i mieć wystarczającą ilość miejsca, aby w spokoju spożyć posiłek. Im więcej będziemy przewidywali gości tym większy będziemy potrzebować stół. Warto więc przed dokonaniem zakupu zrobić mały rekonesans aby dokonać trafnego wyboru.