Ławostoły

Pokojowe ławostoły to rozwiązanie, po które chętnie sięgają właściciele mieszkań, którzy nie mogą umieścić w salonie oddzielnie ławy i stołu. Często wynika to z ograniczonej powierzchni w pokoju dziennym, którą można zagospodarować. Producenci ławostołów oferują różnorodne modele, dzięki czemu każdy może wybrać mebel, który w pełni spełni jego potrzeby.

1 - 17 z 17 mebli
1 - 17 z 17 mebli

Dlaczego warto wybrać ławostoły?

Ławostoły są coraz chętniej wybierane przez domowników z kilku powodów. Po pierwsze, pozwalają one zaoszczędzić sporo przestrzeni. Brak konieczności wstawiania zarówno stołu, jak i ławy do pokoju dziennego sprawia, że zyskuje się dodatkowe miejsce do zagospodarowania. Takie rozwiązanie z pewnością docenią właściciele niewielkich mieszkań, którzy muszą mądrze planować wystrój wnętrz. Ławostoły są najchętniej wybierane do salonów, ale w sklepach meblowych można również znaleźć ogrodowe modele - dzięki nim wypoczynek w przydomowym ogródku z pewnością będzie bardzo komfortowy.

Kolejną zaletą ławostołów jest to, że są również bardzo funkcjonalne. Dzięki nim domownicy, jak i goście w wygodnych warunkach nie tylko napiją się kawy, ale też zjedzą wspólnie posiłek. W wersji złożonej ława pełni funkcję stolika do kawy, a w wersji rozłożonej - stołu, przy którym w wygodny sposób można zjeść obiad lub kolację. Rozkładane modele posiadają bowiem specjalną konstrukcję, dzięki której możliwe jest wydłużenie blatu szybko i prosto. Producenci oferują modele, które w krótszej wersji mają około 110-120 centymetrów i można je wydłużyć do 160 lub nawet do 200 centymetrów. Rozłożenie stołu jest najczęściej możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic.

Wiele modeli pozwala również na regulację wysokości. Ławostoły podnoszone są wyposażone w odpowiedni mechanizm, który najczęściej przy pomocy korbki pozwala na zmienianie i łatwe blokowanie pożądanej wysokości blatu. Niektóre modele są również wyposażone w dodatkowy komplet nóg o innej wysokości. Dzięki tej funkcji można z łatwością dostosować wysokość ławostołu do wspólnego posiłku w większym gronie lub do wypoczynku na kanapie przy kawie i ulubionym serialu.

Wiele modeli łączy w sobie obydwie funkcje – to znaczy możliwość rozkładania i podnoszenia ławostołu. Dzięki temu mebel ten jest naprawdę wielofunkcyjny i można go dostosowywać do zmieniających się potrzeb domowników.

Meble te są chętnie wybierane również ze względów estetycznych. Ławostoły bardzo dobrze prezentują się w salonie, nadając pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Dzięki temu, że producenci oferują różnorodne modele, z łatwością można dobrać mebel do swojego salonu. W sklepie meblowym dostępne są ławostoły szare, białe czy czarne, które zostały wykonane z różnego rodzaju materiałów.