Ławy szklane

Stoliki szklane cieszą się niesłabnącą popularnością wśród domowników - zarówno tych preferujących klasyczny wystrój, jak i zwolenników nowoczesnych, designerskich rozwiązań. Ławy ze szklanym blatem, które są chętnie wybierane do salonu, są praktyczne i jednocześnie pełnią dekoracyjną funkcję.

Filtry

Funkcja rozkładania
Promocje w tej kategorii
1 - 78 z 298 mebli
1 - 78 z 298 mebli

Ławy szklane do salonu – dlaczego warto je mieć?

Ławy to bardzo funkcjonalne meble, z których często korzysta się nawet codziennie. Meble te są wręcz nieodzownym elementem wielu salonów. Dlaczego warto wybrać model ze szkła? Szkło cieszy się w meblarstwie niesłabnącą popularnością od wielu lat. Meble wykonane z tego materiału prezentują się bardzo stylowo i jednocześnie nowocześnie. W zależności od kształtu modelu można więc wyposażyć w ławę wnętrze urządzone w klasycznym stylu, jak i designerski salon.

Niektóre osoby kojarzą szkło z delikatnym, kruchym, niepraktycznym materiałem, który łatwo może ulec rozbiciu. Nie jest to prawdą, ponieważ szkło może być bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Domownicy, którym zależy przede wszystkim na trwałości, powinni zdecydować się na model wykonany ze szkła hartowanego – jest ono bardzo wytrzymałe, mebel będzie więc służyć przez długie lata.

Niewielkie ławy są wybierane przez właścicieli niewielkich mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy trzeba urządzać z głową. Nieduże modele mają również tę zaletę, że są dosyć lekkie, dlatego też zmiana ich położenia nie będzie sprawiać problemu. Dzięki takiej mobilności domownicy mogą swobodnie przesuwać ławę dokładnie tam, gdzie korzystanie z niej jest w danym momencie najbardziej komfortowe.

Jaki model ławy pokojowej wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele modeli szklanych ław, które różnią się między sobą kształtem, wielkością i rodzajem szkła, z jakiego zostały wykonane. Dlatego też warto zadbać o to, żeby wybrać model, który w jak największym stopniu będzie spełniać oczekiwania domowników. Jeśli chodzi o kształt, największą popularnością cieszą się ławy kawowe w kształcie kwadratu i prostokąta, ale z łatwością można również znaleźć okrągłe i bardziej oryginalne kształty. Ławy ze szklanym blatem mogą mieć blat wykonany ze szkła przezroczystego lub barwionego.

Jeśli chodzi o design ławy, domownicy powinni wybierać model, który nie będzie kłócić się z resztą wyposażenia. Jeśli ktoś nie ma jeszcze urządzonego salonu, najbezpieczniej jest wybierać mebel w uniwersalnych kolorach. Białe lub czarne ławy będą z pewnością pasować do wystroju mieszkania.

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru ławy należy zastanowić się, do czego ma ona przede wszystkim służyć. Jeśli domownicy chcą głównie pić przy niej herbatę lub kawę, mogą zdecydować się na mniejszy i niższy model. Jeśli z kolei ma ona służyć do jedzenia posiłków, dla własnego komfortu lepiej wybrać wyższą i większą ławę.