Krzesła WELUROWE czyli powrót tkanin Velvet na salony

Krzesła WELUROWE czyli powrót tkanin Velvet na salony

Wraz z powrotem szału na kolor butelkowej zieleni wróciła również moda na tkaniny welurowe co również zauważyli dystrybutorzy dodając do swej oferty kilka nowości jak i zrewidowali stare bestsellery i tchnęli w nie nowe życie dzięki zastosowaniu właśnie tapicerki typu welwet. Moda ta wpłynęła również na pufy, kanapy, łóżka i ogólnie cały asortyment jednakże i stelaże nie pozostały bez zmian - wróciła moda na złote stelaże, które bardzo dobrze łączą się stylistycznie z takiego typu tkaninami. Jak łatwo też zauważyć dominują trzy kolor: wspomniana wcześniej butelkowa zieleń, ciemny granatowy lub niebieski oraz odcienie szarości.

Absolutnymi hitami, które równo po ogłoszeniu nowości na targach w Poznaniu w 2019 roku wyprzedały się na pniu są głównie CHIC Velvet Signal, K-332 Halmar oraz Adrien Velvet. Do puli jednak warto dorzucić zapowiedziane wcześniej TEXO i to wszystko co już jesteś w stanie zauważyć to łączą je pikowania oraz przeszycia, które ładnie uwypuklają najlepsze cechy tych krzeseł. Najtrudniej dostać jednak Chic Velvet, ponieważ nawet pomimo tego, że Klienci oczekują na nowe daty dostaw to w momencie dostawy cała ta dostawa jest już wyprzedana i całe oczekiwanie poszło na marne. Dlatego wielu Klientów kupuje te krzesła nawet wtedy gdy nie są dostępne.

Kolekcje które ogłoszono w 2019 roku po zebraniu pozytywnych opinii na pewno będą również bestsellerami w roku 2020 - jeśli jednak pojawią się jakieś nowości z tego segmentu oczywiście zaktualizujemy 

Absolutne bestsellery jakimi są podstawowe krzesła DIOR (zarówno bukowe jak i dębowe) również doczekały się swojej reedycji w tkaninie welurowej. Niestety producent poszedł na łatwiznę i nawet nie zrobił nowych zdjęć lecz poprzeszczepiał górę zdjęcia ze starymi zdjęciami nóżek. W rzeczywistości krzesła te wyglądają bardzo ładnie. Dziwi również fakt, że krzesła o wdzięcznej nazwie DIOR nie doczekały się wariantu w pudrowym różu, który wręcz się o to prosił. Halmar niestety nie przygotował odświeżonej wersji swojego topowego krzesła K-303.

Nowe bryły polskiego producenta Halmar w tkaninie welurowej:

Jestem ogromnym fanem tej nowej kolekcji - strasznie spodobał mi się jej design oraz to jak pasują do stołów z którymi są fotografowane. Do każdego krzesła znajdziesz opis z jakim stołem się dobrze komponuje.

Propozycje krzeseł welurowych wartych uwagi:

Pozostałe klasyki sprzedażowe, które doczekały się swoich velvetowych odpowiedników:

Jeśli coś się sprzedaje w wersji z tkaniny klasycznej lub nawet ekoskórze to oczywistym jest, że na fali welurowego trendu warto przygotować odświeżone wersje old-time-classic. Zadziwiająco dobrze wypadło dodanie weluru do fotela TM-1 i na zdjęciach z aranżacji taka kombinacja faktycznie pokazuje pazur.

Ciekawostki i właściwości tkaniny welurowej

Welur (często nazywany również velvetem, welwetem lub tkaniną aksamitną) w szczególności utożsamiany jest z elegancją i szykiem. W branży tekstylnej stosowany jest w kreacjach wieczorowych, które mają na celu podkreślenie szykowności wieczoru i jest w tym sezonie bardzo popularny. W meblach bardzo często łączy się go ze stylem glamour oraz chesterfield. Bardzo fajnie komponuje się z chromowanymi oraz złotymi stelażami. Im więcej przeszyć oraz pikowań tym lepiej. Warto mieć na uwadze to, że są to w sumie tkaniny łatwe do utrzymania w czystości ze względu na swoje lekkie właściwości hydrofobowe.

Welur jest bardzo niewdzięczny w fotografowaniu ponieważ by zaprezentować najładniej dany mebel trzeba włosie uczesać w jedną stronę. W praktyce sami na targach robiliśmy zdjęcia ad hoc bez jakiegokolwiek czesania :)


Warto też wspomnieć o tym, że wszystkie krzesła producenta DomArtStyl możemy wykonać w dowolnych tkaninach welurowych. To samo tyczy się ogólnie wszelakiej tapicerki wykonywanej przez nas. W szczególności swój renesans przeżywa Kanapa typu Chesterfield w tkaninie French Velvet

A Tobie jak się podoba ten trend? Od siebie dodam, że z racji posiadania koloru butelkowej zieleni na ścianie do toaletki żony dobrałem również zieloną pufę CORNO i tylko tylko z tego powodu, że początkowo chciałem krzesło CHIC, jednakże tak jak wspomniałem na początku artykułu - strasznie ciężko je dostać i trzeba swoje odczekać.

welur velvet welwet toplista bestsellers najładaniejsze glamour krzesło

Psst! To może Cię zainteresować