Jak stworzyć dobrą kuchnię modułową? Zobacz KAMMONO Classic.

Jak stworzyć dobrą kuchnię modułową? Zobacz KAMMONO Classic.

Trudność w podejmowaniu decyzji związanych z wyborem idealnego systemu kuchennego jest całkowicie zrozumiała. Kuchnia jako serce domu powinna przecież spełniać wszelkie oczekiwania każdego z jej użytkowników jednocześnie. To pomieszczenie, w którym witamy każdy kolejny dzień podczas porannej kawy i śniadania, miejsce, w którym przygotowujemy posiłki z myślą o sobie i bliskich, a także pierwsza linia frontu w starciu z udanymi, bądź tymi mniej udanymi eksperymentami kulinarnymi ;)

Istnieją praktyczne sposoby na ułatwienie tego procesu, a przynajmniej - konkretne zawężenie „wyników wyszukiwania”. Wymagania stawiane kuchni uwarunkowane są przede wszystkim naszym trybem życia, poczuciem estetyki, a także ilością docelowych użytkowników. Warto rozpocząć poszukiwania od zadania sobie kilku podstawowych pytań, na które odpowiedzi będą pełniły pewnego rodzaju filtry, wyłaniające rozwiązania idealne spośród gąszczu ofert.

Zastanów się co tak naprawdę według Ciebie sprawia, że kuchnia jest funkcjonalna 

Mam na myśli jej podział na tak zwane strefy robocze, o których znaczeniu pewnie czytałaś już niejeden artykuł, ale przede wszystkim rozważ to pytanie w oparciu o TWOJE prywatne odczucia i doświadczenia. Czy dotychczasowy układ, ilość szafek, szuflad i innych elementów w kuchni jest dla Ciebie satysfakcjonujący? Czy potrzebujesz większej ilości blatów roboczych i miejsca do przechowywania? Czy myślałaś o zabudowaniu szafek po sam sufit? Jakim stylem przewodnim można opisać Twój dom? Czy lubisz odważne kolory odzwierciedlające Twój charakter, a może wolisz postawić na neutralne, romantyczne barwy zapewniające ponadczasowość wnętrzu niezależnie od panujących sezonowych trendów?

Jak w praktyce wygląda zakup kuchni przez Internet?

Idealnym przykładem będzie podzielenie się z Wami przypadkiem jednej z naszych Klientek, której w ostatnim czasie mieliśmy ogromną przyjemność pomóc na etapie tworzenia wymarzonej przestrzeni kuchennej. Klientka poszukiwała przytulnej kuchni z duszą i charakterem. Nawiązującej do stylu klasycznego, a zarazem pełnej nowoczesnych rozwiązań. Kuchni bezpiecznej i spełniającej potrzeby wymagającej gromadki małych urwisów, ale przede wszystkim będącej swoistym królestwem zapracowanej Pani Domu. Po przeanalizowaniu potrzeb całej rodziny, wybór padł na kuchnię KAMMONO CLASSIC, która właściwie pod każdym z wymienionych aspektów od samego początku wydawała mi się strzałem w dziesiątkę. Sami oceńcie efekt :)

3 kroki do zaprojektowania własnej kuchni modułowej

Być może wydaje Ci się, że stworzenie takiego zestawu w swojej kuchni musi być kosmicznie trudne. W rzeczywistości naprawdę takie nie jest. Po prostu podążaj wypisanymi poniżej krokami:

Krok pierwszy: pomiary

Zacznij od skrupulatnego zmierzenia całej przestrzeni kuchennej. Na podstawie istniejących przyłączy zaplanuj, w którym miejscu umiejscowisz zlewozmywak, zmywarkę, kuchenkę, lodówkę i inne sprzęty AGD, w które planujesz zaopatrzyć kuchnię. Najlepiej, jeżeli rozrysujesz plan pomieszczenia i interesujący Cię układ szafek z już uwzględnionym wyposażeniem. Wówczas, gdy oszacujesz pozostałą, dostępną ilość wolnej przestrzeni pozostaje wybór rodzaju szafki w odpowiednim rozmiarze. 

Krok drugi: aranżacja dostępnej przestrzeni

W omawianej kuchni KAMMONO CLASSIC, w której ofertę szafek dolnych rozbudowano od szerokości 15cm, aż po wymiar 90cm. Korpusy szafek dolnych mają wysokość 71cm. Ważne! Pamiętaj, aby do tej wysokości doliczyć wybraną przez Ciebie wysokość nóżek (10cm lub 15cm) oraz wysokość dedykowanego blatu 3,8cm. Głębokość standardowych szafek stojących wynosi 49cm, natomiast wysokich słupków do zabudowy lodówki i różnych sprzętów AGD wynosi 58cm.

W przypadku szafek wiszących najmniejsza z dostępnych szerokości także wynosi 15cm, natomiast największa 80cm. Korpusy dostępne są w kilku wysokościach: 61cm, 90cm, a także szafki uzupełniające, nadstawki nad słupki 29cm oraz szafki okapowe 42cm dedykowane do montażu z szafkami wys. 61cm lub o wysokości 71cm przeznaczone do montażu z szafkami o wysokości 90cm.

W kuchni KAMMONO CLASSIC dostępne są klasyczne szafki z uchylnymi frontami, szufladami, słupki do zabudowy lodówki, piekarnika i mikrofalówki, szafki narożne, przeszklone witryny, a nawet szafki z okapem. W momencie zamawiania brył wybierasz spośród 3 rodzajów frezowanych frontów dostępnych, aż w 7 kolorach!

Dodatkowo decydujesz o rodzaju uchwytów, które w tej kolekcji stanowią prawdziwą wisienkę na torcie. 

Krok trzeci: wybór blatu

Ostatnim krokiem podczas zamawiania kuchni jest wybór blatu oraz określenie jego długości. Blaty dedykowane kuchni KAMMONO CLASSIC mają wysokość 38mm oraz docinane są co do centymetra. Uzupełnij swoją aranżację cokołami, panelami ściennymi i wieńcem oświetleniowym, które dadzą wrażenie pełnego dopracowania. Jak to mówią- piękno tkwi w szczegółach.  

I to w sumie wszystko

Już wiesz, że zakup kuchni przez Internet wcale nie jest taki trudny. Co więcej, to dla Ciebie bardzo duża oszczędność czasu, decyzję podejmujesz we własnym tempie i samodzielnie, a przede wszystkim - nic Cię nie ogranicza, ponieważ na wyciągnięcie ręki czekają na Ciebie setki ofert. Kuchnie modułowe od firmy KAM są wysokiej jakości i z dostępnych brył stworzysz swoją kuchnię "na wymiar" o połowę taniej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

kuchnia modułowa kam na wymiar poradnik jak zrobić jak zaplanować