Wybór uniwersalnego fotela biurowego - zarówno dla niskich jak i wysokich pracowników

Wybór uniwersalnego fotela biurowego - zarówno dla niskich jak i wysokich pracowników

Zapewne znana jest Ci maksyma "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego" i trudno się z nią nie zgodzić, jednakże występują przypadki gdzie uniwersalność i wszechstronność przedmiotu musi przeważyć nad osobistymi preferencjami. Nie inaczej jest w przypadku wyboru fotela biurowego dla szerokiego grona użytkowników. W tym poradniku przedstawię Ci to na co warto zwracać uwagę w takim przypadku oraz przedstawię kilka modeli foteli, które idealnie wpasowują się w ton postu. Wielu Klientów o to pytało i w sumie po którymś zapytaniu z kolei postanowiłem zebrać to w 1 spójny artykuł.

Fotele biurowe z niskim oparciem - uniwersalne rozwiązanie?

Zadam Ci pytanie: jak właśnie teraz siedzisz przed komputerem? Jeśli Twoje plecy przylegają perfekcyjnie do oparcia, Twoja pozycja jest wyprostowana, łokcie ładnie zgięte to brawo. Niestety zgaduję, że tak faktycznie nie jest i nerwowo się poprawiasz. Bez obaw, nie mam zamiaru Cię oceniać - sam nie raz znajduję się w takiej pozycji, że zastanawiam się nad tym czego tyle kasy władowałem krzesło skoro sam jestem leniwą bułą i bliżej mi do tego leniwca Sid'a z Epoki Lodowcowej.

Do czego zmierzam. Przymierzając się do zakupu nowego fotela jeśli możesz się rozsiąść i go przetestować to przeważnie robisz to w taki sposób w którym nigdy na nim nie będziesz siedział. Komentujesz, że "o, ten zagłówek mógłby być nieco bliżej głowy" ale w rzeczywistości raz na godzinę skorzystasz z niego przez 5 sekund by się przeciągnąć. Nigdy Twoja głowa nie będzie oparta cały czas na zagłówku. Nigdy nie będziesz siedział w fotelu biurowych tak jak w gabinetowym.

Proste rozwiązanie są najlepsze i pomimo swej pozornej spychologii często do biur zalecamy solidne krzesła o niskim profilu oparcia. Dlaczego? Otóż posiadają one następujące zalety:

  • Nikt wysoki i barczysty nie będzie skarżył się na to, że oparcie naciska go na łopatki lub, że zagłówek go irytuje, ponieważ uwiera go np w kręgosłup
  • Jeśli fotel posiada zagłówek to w 90% można go zdemontować by przy wysokich osobach również nie przeszkadzał. Niższe osoby oczywiście czasami z niego skorzystają.
  • Więcej miejsca! Fotele takie są bardziej mobilne, zajmują mniej przestrzeni i nie trzeba się obracać całym fotel by sięgnąć po coś co jest za nami, ponieważ możemy to zrobić rękami - oparcie nie blokuje nam dostępu do potrzebnych szafek, półek, klopsików.
  • Prosty i szeroki profil siedziska uniwersalny dla szczupłych jak i bardziej puszystych - brak obaw o to, że w fotel się wpadnie lub, że siedzisko będzie uciskać uda jak to ma miejsce np w wielu fotelach gabinetowych
  • Niższe koszta - takie fotele są po prostu tańsze. Mniej materiału = niższa cena.
  • Ogromna część foteli pomimo nieskomplikowanego wyglądu posiada również możliwość regulacji głębokości siedziska, podłokietników oraz posiada mechanizm blokowania oparcia jak i bujania.
  • Bardziej zwrotne w wyścigach foteli po biurze ;)

Nie jestem w stanie wymienić minusów takich foteli oprócz tego, że są po prostu lekko mniej wygodne. Jeśli chcesz poczytać na co zwracać uwagę przy wyborze fotela stricte ergonomiczne przeczytaj opis kategorii w naszej kategorii foteli ergonomicznych. Poniżej prezentuję Ci listę uniwersalnych foteli biurowych o niskim oparciu, które uznaję za najlepsze w stosunku cena/jakość oraz również te, które najczęściej kupują Klienci. Te fotele polecam z pełną ufnością w ich jakość. 

Fotele obrotowe premium o niskim oparciu:

Pamiętaj, że w tych fotelach, możesz zdemontować zagłówek. W szczególności zwróć na to uwagę jak bardzo zmienia się taki fotel w przypadku fotela VELO, którego zdjęcie w sali konferencyjnej prezentowałem powyżej. Najbardziej polecane przeze mnie z listy poniżej to WORK oraz Ergon i również Klienci potwierdzają to swoimi portfelami.

Fotele biurowe niski profil casual

Te fotele również mogę polecić jako najlepsze w swoim przedziale cenowym. Warto też wspomnieć tutaj o modelu House Halmar, który nie dość, że posiada podłokietniki które można składać tak by wsunąć fotel pod biurko to i również składane jest samo siedzenie.

Jak widzisz, również i w tym zestawieniu na górze padło kilka propozycji stricte ergonomicznych tj. Ergon, Tune, Spinelly i to większości dlatego, że da się w nich zdemontować zagłówek. Warto jednak dłużej pochylić się nad modelem TUNE Unique oraz TASK Unique które da się dostosować praktycznie do każdego użytkownika i są dla nas jest idealnym rozwiązaniem do biur, ponieważ da się go dostosować do wielu użytkowników. Regulowana wysokość zagłówka, oparcia, podłokietników, odcinka lędźwiowego i głębokości oparcia (Tune) pozwala na dostosowanie fotela do każdego użytkownika. Do tego grona dołączył również ostatnio model SAGA PLUS oraz ANGGUN, które również występuj w wersji z jak i bez zagłówka (tak jak model Spinelly).

Uniwersalny fotel dla dziecka

Skoro już tutaj jesteś to bardzo chciałbym napomknąć o tym, że istnieją również uniwersalne fotele młodzieżowe, a dokładnie jest 1 taki model i nazywa się Jimmy od Unique. Jego uniwersalność polega głównie na tym, że posiada regulowaną głębokość siedziska oraz wysokość oparcia. Dostępny poniżej.

Edycja: Do ekipy regulowanych foteli dla dzieci dorzucamy mega ciekawą propozycję ROOKEE! Zachęcamy do sprawdzenia tego fotela oraz obejrzenia filmu o nim.

fotel obrotowy uniwersalny wszechstronny biuro poradnik jak dobrać

Kategorie powiązane z tym wpisem