Rewolucja w Materacach dla Niemowlaka o której zapewne nie wiesz

Rewolucja w Materacach dla Niemowlaka o której zapewne nie wiesz

Wiedza i świadomość na temat istotnego wpływu materaca na rozwój od pierwszych miesięcy życia niemowlaka znacznie wzrosła względem poprzednich lat. Do niedawna najpopularniejsze materace gryka – kokos szczęśliwie odchodzą w niepamięć ustępując miejsca w pełni higienicznym i bezpiecznym rozwiązaniom. W tej sferze zwróć uwagę na wypełnienie – dla kształtującego się kręgosłupa najbezpieczniejsze jest wypełnienie piankowe. Gdy dorzucimy do tego jeszcze rewolucyjne wypełnienie wnętrza materaca otrzymamy ultymatywnie uniwersalny materac dla niemowlaka.

Rewolucyjna siatka 3D

W tej dziedzinie w stu procentach na uwagę zasługuje materac BASIA, którego przekrój robi naprawdę dobre wrażenie. Fenomen materaca tkwi w wypełnieniu siatką 3D zapewniającą doskonałą wentylację, która ogranicza wchłanianie kurzu i alergenów oraz gwarantuje elastyczność i niewygniatanie się materaca. Dodatkowo, wysokoelastyczna pianka HR dostosowuje się do kształtu ciała, a twardsze obrzeża ochraniają maleństwo przed zsunięciem się z materaca. Dowiedz się więcej o rodzajach wypełnienia materacy.

Pokrowiec frotte na ratunek

Przy poszukiwaniu materaca dla niemowlęcia zwróć uwagę także na pokrowiec, którym jest osłonięty. Jest to część bezpośrednio narażona na przeróżne wyzwania wywoływane przez rezolutne maluchy. Pokrowiec w materacu Basia został wykonany z chłonnej froty. Stanowi rozwiązanie antyalergiczne, które podczas pierwszych lat życia dziecka sprawdza się szczególnie ze względu na nieuniknione, niejednokrotne przemoczenia.

Dzięki wyposażeniu w zamek rozdzielczy umożliwia regularne pranie i zachowanie odpowiedniej higieny z myślą o zdrowym i spokojnym śnie. Ponadto taki pokrowiec można spokojnie prać w bardzo wysokich temperaturach rzędu 80-90 stopni.

materac niemowlak małego dziecka noworodka basia siatka 3d blog-materac

Psst! To może Cię zainteresować
Kategorie powiązane z tym wpisem