Materace dziecięce

Materace dziecięce przeznaczone są dla najmniejszych członków rodziny. W trosce o zdrowie i higienę maluchów wszystkie nasze materace przeznaczone dla dzieci posiadają antyalergiczny pokrowiec, który można prać w temperaturze 60°C. Surowce użyte do ich produkcji są najwyższej jakości, gwarantując trwałość, wygodę i bezpieczeństwo najmłodszym.

1 - 10 z 10 mebli
1 - 10 z 10 mebli

Materace dziecięce

Oferowane w sklepie Meblujdom materace dziecięce powstały specjalnie z myślą o najmłodszych. Wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały oraz bezpieczeństwo użytkowania, zapewniają dziecku komfort każdej nocy. Każdy materac dziecięcy jest wyjątkowo ergonomiczny i zapewnia odpowiednie warunki do snu oraz wypoczynku. Oferujemy najpopularniejsze materace dziecięce 160x200 oraz 160x80, a także inne wymiary, dzięki temu bez trudu każdy rodzic dobierze odpowiedni model do rozmiaru stelaża. Różnorodność modeli oraz atrakcyjne ceny to gwarancja udanych zakupów!

Materac do łóżeczka – jaki jest najlepszy?

Najlepsze modele materacy na łóżko dziecięce wykonane są z różnorodnych rodzajów pianek takich jak: lateksowa, wysokoelastyczna oraz poliuretanowa. Zastosowanie tych tworzyw nadaje materacom odpowiedniej elastyczności oraz odporność na różnorodne odkształcenia, co więcej zapewnia wysoką higienę. Materace dla dzieci z takim wypełnieniem są również antyalergiczne, co jest bardzo ważne dla maluszka, który jeszcze ma delikatną skórę. Materac na łóżko dziecięce powinien również zagwarantować anatomiczne podparcie oraz zapewnić prawidłową wentylację w swoim wnętrzu, aby przeciwdziałać rozwojowi roztoczy, pleśni i bakterii.

Dla niemowlaków najlepiej jest wybrać materac do łóżeczka średnio twardy, niemniej jednak w naszym sklepie można zakupić materace o zróżnicowanej twardości, co dokładnie oznaczone jest na etykiecie każdego modelu. Z twardszych modeli materacy dla dzieci, możemy polecić modele z matą kokosową. Mata ta zapewnia swobodny przepływ powietrza, co przeciwdziała poceniu się dziecka oraz ma właściwości antyalergiczne.

Materace do łóżeczka, jakie można zakupić to również modele dwustronne. Dzięki temu rodzic ma możliwość albo położyć dziecko na stronie miększej, bądź też twardszej, wystarczy tylko obrócić materac.

Materace dziecięce – praktyczne porady

  • Kupując materac dziecięcy, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on zdejmowany pokrowiec oraz, czy można prać go w temperaturze minimum 60 stopni. Dzięki temu będziemy w stanie odświeżyć posłanie maluszka, nie tylko zmieniając mu prześcieradło,
  • Wybierając materac dla dziecka, warto najpierw zmierzyć dokładnie łóżko. Nowy materac powinien dokładnie przykryć całą powierzchnię stelaża. Nie może wystawać, ponieważ zacznie się załamywać, nie powinien również być mniejszy, gdyż dziecko może uderzyć się o stelaż,
  • Dla niemowlaka nie wolno kupować miękkich materacy, ponieważ dzidziuś nie posiada jeszcze odpowiednio ustabilizowanego szkieletu i mógłby sobie zrobić krzywdę. Najlepszym wyborem są materace dla dzieci średnio twarde i twarde, o czym wspominaliśmy.

Zachęcamy do zakupu naszych materacy dla dzieci. Duży wybór i atrakcyjne ceny czekają na każdego Klienta!