Jaki materac DZIECIĘCY wybrać bazując na Twoim budżecie

Jaki materac DZIECIĘCY wybrać bazując na Twoim budżecie

Sen pełni niezwykle istotną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Podczas snu Maluch regeneruje swoje siły fizyczne, a także psychofizyczne wytwarzając substancje odpowiedzialne między innymi za nastrój, pamięć, siłę i sprawność ruchową. Mając tego świadomość klasyczne hasło: „Śpij, bo nie urośniesz!” nagle nabiera sensu :)

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka podyktowany jest indywidualnymi potrzebami oraz nie ukrywajmy - możliwościami budżetu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klienta producenci wprowadzają na rynek warte uwagi rozwiązania na każdą kieszeń. Na potrzeby tego artykułu przejrzałam statystyki wyborów naszych Klientów i podzieliłam je na trzy kategorie.

1) EKONOMICZNE materace dla dzieci

To oferta w zupełności spełniająca swoje przeznaczenie przy zachowaniu pewnych zapasów gotówki. W tej grupie znajdziesz materace o prostej, piankowej budowie, zapewniające odpoczynek na odpowiednim poziomie. Przy tym wyborze musisz jednak liczyć się ze zmniejszoną żywotnością materaca, ale przecież dzieci i tak szybko rosną, więc pewnie liczysz się z nieuniknioną potrzebą jego wymiany. Zalecane głównie dla gęstych stelaży lub płaskich powierzchni.

2) STANDARD czyli najbardziej uniwersalne materace

Są to materace dla dzieci jak i młodzieży wzbogacone o wypełnienie sprężynowe, które zapewniają mu większą żywotność. Ze względu na bardziej rozbudowany skład są to modele wyższe i zdecydowanie mniej podatne na „wygniatanie”. Materace Orion oraz Polaris posiadają warianty jedno oraz dwustronne tak więc można je dopasować bardziej do budżetu. Różnią się od siebie tym, że model dwustronny można obracać i spać po obu stronach. Zwiększa to żywotność oraz higienę kosztem ceny. Syriusz jest domyślnie dwustronny.

Do puli oczywiście dorzucamy all-time-classic czyli Syriusza, który jest najbardziej uniwersalnym modelem jaki tylko powstał - zarówno właśnie dla dzieci już od 5 roku życia, przez zbuntowanych nastolatków po dorosłych. Poradzą sobie nawet na stelażach z niezbyt gęsto rozpropagowanymi listewkami.

Edycja: Międzyczasie popularność bazowego modelu Syriusz sprawiła iż producent wypuścił ulepszoną wersję, która otrzymał również certyfikat rehabilitacyjny. Różnica w porównaniu do starszego wariantu to lepsza gatunkowo pianka oraz naturalny pokrowiec o zwiększonej wytrzymałości z suwakiem.

3) PREMIUM dla tych którzy chcą dać najwięcej swoim pociechom

W tym rankingu umieściłam trzy materace, które dla mnie bezapelacyjnie mieszczą się w liście TOP 3 wśród produktów dedykowanych kształtującym się kręgosłupom jeśli chodzi o jakość. Wieeem, że ich cena trochę odstrasza, jednak budujesz w swoim dziecku zdrowe nawyki spania na dopasowanych materacach by w przyszłości również dobierało zdrowy materac.

Przeanalizuj jedynie plusy idące z odpowiednio zbilansowanego wypełnienia i sprawdź, czy częsta wymiana „średniego materaca” nie sprawi, że w rezultacie wydasz więcej ;)

Materac IKAR zbudowany z 2 warstw pianki wysokoelastycznej o różnych gęstościach charakteryzujących się wysoką sprężystością i odpornością na odkształcenia. To co wyróżnia go na tle pozostałych propozycji to nacinane i profilowane pianki, które precyzyjnie dopasowują się do kształtu ciała zapewniając właściwe podparcie podczas odpoczynku. Przyjemny w dotyku pokrowiec posiada właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Zawartość wyciągu z aloesu wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry dając przyjemne uczucie chłodu.

Materac dla dziecka BLAZAR to model, który jest dowodem na to, że pozornie prosta budowa może zapewniać wysoki komfort, funkcjonalność i trwałość jednocześnie. Klucz do sukcesu stanowi w nim wykorzystanie żywotnej, sprężystej i wysokoelastycznej pianki nacinanej strefowo doskonale dopasowującej się do kształtu ciała zapewniającej odpowiednie podparcie. Ściągalny pokrowiec wykonano z miękkiej, antyalergicznej tkaniny. Wariant JS czyli jednostrefowy zalecany jest dla berbeci które szczególnie wiercą się i zmieniają pozycję w trakcie snu, natomiast wariant wielostrefowy zaleca się dla tych które śpią snem spokojnym. Pokrowiec zastosowany w tym modelu posiada również właściwości paroprzepuszczalne (oddycha) przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego współczynnika nieprzemakalności.

Materac LUNA to model, który wyróżnia zestawienie 2 rodzajów elastycznej pianki, charakteryzujących się wysoką elastycznością i sprężystością. Takie połączenie daje odpowiednie podparcie dla całego ciała zapewniając jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. Luna posiada ściągalny pokrowiec, pikowany owatą antyalergiczną co w ogromnym stopniu zwiększa higienę użytkowania. Bardzo dobra propozycja jak za jakość wykonania oraz trwałość którą oferuje.

Jeśli szukasz materaca premium dla niemowlęcia, małego dziecka to poświęciliśmy temu zagadnieniu osobny wpis na blogu: materac premium dla niemowlaka.

Podsumowanie

Znasz już najpopularniejsze wybory naszych Klientów oraz nasze rekomendacje. Każda z wymienionych opcji ma swoje plusy i na daną chwilę w pełni wystarczy Twojemu dziecku. W omawianych przypadkach wyższa cena usprawiedliwiona jest przede wszystkim lepszej jakości materiałami składowymi, które po prostu na dłużej posłużą oraz zapewnią większy komfort użytkowania.

Na naszym blogu znajdziesz znacznie więcej materiałów poświęconych materacom więc zawsze możesz znacznie zwiększyć swoją świadomość wyboru. Polecamy artykuł o rodzajach wypełnienia materacy.

PS. Jeżeli zastanawiasz się jak jeszcze lepiej zabezpieczyć materac sprawdź koniecznie prawdziwie nieprzemakalne prześcieradło. Przy dzieciakach, napojach oraz ogólnej niechęci do biegnięcia do toalety gdy jest dziecku niedobrze może się przydać. O samych prześcieradłach i pokrowcach dowiesz się więcej z tego artkykułu na blogu: Ochraniacze i prześcieradła na materac.

materac dla nastolatka dziecka jaki wybrać poradnik ranking blog-materac

Kategorie powiązane z tym wpisem