Katalog

Pikowania

Krzesła z tworzywa sztucznego, plastikowe 


🔥 Promocje w tej kategorii:

1 - 87 z 185 mebli
1 - 87 z 185 mebli

Doskonałą alternatywą dla krzeseł tapicerowanych czy to materiałem czy ekoskórą są krzesła których główny element użytkowy wykonany jest z tworzywa sztucznego, pvc, potocznie nazywanego plastikiem. Krzesła plastikowe, bo o nich mowa są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz posiadają niespotykane kształty ze względu na łatwość ich osiągnięcia w produkcji. Znacznie trudniej osiągnąć niektóre kształty w drewnie - plastik nie ma z tym problemu, ponieważ granicą jest tylko i wyłącznie kreatywność designera oraz wytrzymałość materiału.

Niespotykane, przepiękne, zapierające dech w piersiach formy krzeseł z tworzywa sztucznego to nie tylko jedyny atut - to na co zwróci uwagę każda osoba ceniąca sobie porządek i czystość to łatwość czyszczenia takich konstrukcji. Większość tworzyw odporna jest na środki chemiczne, szorowanie gąbek czy innych materiałów ściernych i również ciężej takie krzesła uszkodzić.

Często projektanci tworzą hybrydy gdzie elementy stelaża wykonane są np. z drewna lub metalu, a część użytkowa jak siedzisko czy oparcie zostały stworzone w oparciu o tworzywo sztuczne. W celu zwiększania wygody również na siedzisko często dorzucane są dodatki tapicerowane.