Biurka gamingowe

Wybieraj spośród tanich i solidnych biurek dla graczy i zapanuj nad estetyką swojego PC MasterRace!

Promocje w tej kategorii
1 - 39 z 39 mebli
1 - 39 z 39 mebli

Biurko dla gracza - czym się cechuje?

Ostre kąty lub proste kształty z zaciętym charakterem oraz ogromne blaty to główne cechy dobrego biurka gamingowego. Ważnymi atutami jest również stabilność oraz możliwość przeprowadzenia odpowiedniego zarządzania kablami (cable management) tak by w natłoku sprzętu nie psuć sobie estetyki centrum rozrywki brzydko zwisającymi kablami. Niektóre biurka posiadają otwory już w samym blacie, które prowadzą do elementów stelaża w których takie okablowanie można bardzo ładnie ukryć.

Aby dodatkowo powiększyć przestrzeń użytkową niektóre biurka posiadają po bokach dodatkowe uchwyty na słuchawki lub inne akcesoria gamingowe. Wielu graczy doceni również dodatkowe uchwyty na kubki, napoje na rogu, które pozwolą wyeliminować te sytuacje w których podczas bardzo emocjonującej partyjki w grze możemy zamachnąć się tak, że wylejemy napój na klawiaturę lub komputer. Wielu z nas w sumie to przeżyło. Niestety.

Większość biurek gamingowych nie posiada zbędnych półek, szuflad lub szafek tak by wszystkie potrzebne rzeczy rozłożyć i rozplanować w obrębie biurka oraz również by mieć więcej miejsca na poruszanie się fotelem gamingowym, które również znajdziesz w ofercie. 

Biurko z podświetleniem LED

Ewolucją, rewolucją oraz praktyczną częścią biurek gamingowych jest również dodatkowe oświetlenie LED, które pozwoli rozświetlić zarówno pokój jak i przestrzeń blatu oraz wpasować się w panujące trendy. Możesz pożegnać lampkę nocną i przesiąść się tylko i wyłącznie na oświetlenie ledowe. Spora część z nich posiada oczywiście zarówno wersję do sterowania kolorystyką oświetlenia jak i jego natężeniem za pomocą dołączanego pilota.

Wydawać by się mogło, że do grania nie trzeba odpowiedniego mebla – wystarczy przecież dowolne biurko czy stół i już można rozsiąść się przed ulubioną grą. Nic bardziej mylnego! Świat elektronicznej rozrywki rządzi się swoimi prawami, dlatego każdy szanujący się gracz powinien zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i wyposażenie gamingowego stanowiska. Nie licząc wydajnego laptopa czy peceta do gier, to właśnie idealnie dobrane biurko gamingowe w największym stopniu wpływa na wygodę z rozgrywki.

Optymalna powierzchnia blatu

Najważniejszym elementem biurka gamingowego, poza samym stelażem, jest oczywiście blat. Nie chodzi tutaj o wyszukane kształty czy niecodzienne formy, gdyż w głównej mierze liczy się duża powierzchnia robocza. Biurka gamingowe co do zasady są dużo większe od tradycyjnych modeli biurek. Dzięki temu są w stanie pomieścić cały niezbędny sprzęt, z którego korzysta gracz, a jednocześnie na blacie i wokół biurka pozostaje na tyle wolnej przestrzeni, by nie krępować ruchów podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Miłośnicy streamowania, którzy poza sprzętem do grania, na blacie biurka pomieścić jeszcze muszą kamerę, mikrofon ze statywem oraz zestaw oświetleniowy z pewnością docenią biurko gamingowe narożne pozwalające wykorzystać nieustawną i dość ograniczoną przestrzeń. Warto podkreślić, że biurko narożnikowe gamingowe nie zajmuje dużo więcej miejsca niż klasyczne, proste modele, a świetnie sprawdzą się nie tylko do grania, ale też pracy czy nauki.

Wytrzymałe i stabilne konstrukcje

Wybierając biurko gamingowe, szczególną uwagę trzeba zwrócić na materiał, z którego zostało wykonane. Duże biurka gamingowe muszą być nie tylko stabilne, ale również wytrzymałe na różnego rodzaju uszkodzenia. Z tego względu w naszej ofercie dostępne są biurka wyposażone w mocne, 15-milimetrowe blaty wykonane z płyty wiórowej pokrytej karbonową okleiną, odpornej na zarysowania płyty laminowanej czy stylowej i eleganckiej płyty w kolorze ciemnego orzecha. Co prawda klasyczne biurka gamingowe utrzymane są w ciemnej, grafitowej bądź czarnej kolorystyce, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na model z białym blatem czy czerwonym stelażem.

Jeśli o stelażu mowa, warto zaznaczyć, że jego rodzaj oraz liczba nóg bezpośrednio przekłada się na stabilność biurka, a co za tym idzie jego trwałość i wytrzymałość. Konstrukcje biurek gamingowych często wykonywane są z metalu, a nogi wzmacniane dodatkowymi belkami stabilizującymi, dzięki czemu mebel jest mniej podatny na drgania. Zastosowanie stopek do regulacji i niwelowania nierówności podłoża zapewnia również odpowiednią stabilność konstrukcji.

Ergonomiczne rozwiązania

Jakość wykonania, solidność i rozmiary to jedno, ale na wrażenia płynące z rozgrywki w trakcie korzystania z biurka gamingowego wpływ ma także ergonomia. Wysokość blatu w relacji do łokcia i nadgarstka, a co za tym idzie do myszki to kluczowa sprawa, której nie trzeba wyjaśniać żadnemu graczowi czy osobie, która kiedykolwiek spędziła więcej czasu przy biurku. 

Z tego też powodu w naszej ofercie dostępne są biurka gamingowe z regulacją wysokości. Biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalają dostosować pozycję blatu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możliwe jest więc fragowanie (eliminację przeciwnika w grze i uzyskanie za to punktu wliczanego do wyniku rozgrywki) w wygodnym fotelu, jak i spokojna rozgrywka w pozycji stojącej. Docenią to osoby – a szczególnie ich kręgosłupy – u których wielogodzinna sesja przy jednej grze nie jest czymś nadzwyczajnym.

Podświetlenie RGB

Biurko gamingowe z szufladami nie jest czymś, czego szuka większość graczy, jest nim jednak podświetlenie LED. Taśmy RGB coraz częściej pojawiają się jako standardowe wyposażenie biurek dla gamerów. Za pomocą pilota sterować można barwą i natężeniem światła, a także przełączać się pomiędzy różnymi trybami. Oświetlenie LED RGB można wykorzystać do stworzenia unikalnego klimatu czy też wykorzystać zamiast typowej lampki na biurko.