Ławy drewniane i MDF

Ławy drewniane dostępne w naszym sklepie to niezbędne wyposażenie każdego stylowego mieszkania. W sklepie meblowym online można znaleźć szeroki wybór ław, które różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, designem, rozmiarem i ceną. Bardzo duża różnorodność pozwala na wybór mebla, który będzie w jak największym stopniu spełniał oczekiwania użytkowników.

Filtry

Kolorystyka produktu
Funkcja rozkładania
Promocje w tej kategorii
1 - 78 z 591 mebli
1 - 78 z 591 mebli

Ławy z drewna - jaką wybrać?

Polacy najczęściej kupują drewniane ławy, ale w ofertach producentów tego rodzaju mebli można znaleźć również modele wykonane z innych materiałów, na przykład z tworzyw sztucznych czy metalu.

Drewniane ławy to stylowe, ponadczasowe rozwiązanie, które będzie pasować do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. W obszernym katalogu sklepu internetowego można znaleźć drewniane ławy do przedpokoju, do salonu, do biura czy do ogrodu. Każda z nich wygląda inaczej i może spełniać nieco inne funkcje. Stoliki i ławy z drewna mogą być bardzo praktycznym rozwiązaniem i służyć do trzymania na nich niezbędnych przedmiotów czy do przyjęcia gości i poczęstowania ich kawą i deserem. Meble te mogą być również wykorzystywane do postawienia i wyeksponowania ciekawego przedmiotu, przykładowo niewielkiej rzeźby czy figurki przywiezionej z egzotycznych wakacji. Sama ława może być również piękną i niebanalną ozdobą pomieszczenia, jeśli wyróżnia się niespotykanym, nowoczesnym designem.

Przy wyborze odpowiedniej ławy do mieszkania warto się na początku zastanowić, do czego ma ona służyć. Jeśli na przykład będzie ona stać przy kanapie w salonie, a domownicy i goście będą z niej często korzystać i stawiać na niej różne przedmioty, powinna charakteryzować się ona dużą wytrzymałością i odpornością. Jeśli kupi się na przykład drewnianą ławę z blatem wykonanym z delikatnego szkła, może ono szybko pęknąć. Ława powinna być również wytrzymała, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta domowe. Gdy domownicy chcą korzystać z tego mebla na zewnątrz, na przykład w przydomowym ogrodzie, dobrze by było, jeśli będzie on odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Jeśli domownicy chcą z kolei kupić uniwersalny mebel, z którego chcą korzystać zarówno w domu, jak i w ogrodzie, ława powinna być lekka i łatwa w przenoszeniu. Ciężkie meble okażą się w tej sytuacji bardzo niepraktyczne i szybko zostaną odstawione w kąt.

Jeśli zaś drewniana ława sama w sobie ma służyć jako ciekawa dekoracja mieszkania i nie planuje się na niej stawiać ciężkich przedmiotów i często zmieniać jej położenia można zdecydować się na mebel wykonany z bardziej delikatnych materiałów.

Design ławy drewnianej – tradycyjny czy nowoczesny

Drewniane ławy już od dawna nie kojarzą się z nudnymi, prostymi meblami. Producenci oferują klientom wiele form i rodzajów, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, które zachwycają swoim wyglądem. Dzięki temu każdy może znaleźć ławę, która będzie odpowiadać jego gustom, jak i wystrojowi wnętrza. Ławy mogą być w całości wykonane z drewna lub niektóre elementy mogą być zrobione z innych materiałów, na przykład szkła. Mogą mieć one prosty, bardziej tradycyjny wygląd lub designerskie rozwiązanie, które będzie przyciągać wzrok gości. To, na jaki model się zdecydują domownicy, zależy tylko i wyłącznie od ich gustu.

Drewniane ławy to meble, które mogą nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru. Dzięki bardzo szerokiej ofercie każdy z domowników jest w stanie wybrać dla siebie ławę, która będzie spełniać jego oczekiwania.