Materace piankowe

Materace piankowe cechują się wysokim poziomem elastyczności, co przyczynia się do dobrego dopasowania się do kształtów ludzkiego ciała. Obecnie na rynku mamy różne rodzaje pianek: tzw. pianki komfortowe tj. termoelastyczne, wysokoelastyczne oraz pianki standardowe – poliuretanowe. Materace piankowe mogą składać się z jednego rodzaju pianki lub z połączenia różnych pianek. W naszym sklepie można kupić materace piankowe termoplastyczne o różnych rozmiarach, m.in.  80x200, 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 czy 180x200. Oprócz tego poszczególne modele posiadają różne dodatkowe funkcje, które czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. 

1 - 11 z 11 mebli
1 - 11 z 11 mebli

Materace piankowe

Materace piankowe to nowoczesny produkt wykonany z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej, która dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika, dzięki czemu jest bardzo wygodna i zdrowa dla kręgosłupa. O jej niezwykłych właściwościach może świadczyć fakt, iż bywa nawet stosowana jako uzupełnienie łóżek przeciwodleżynowych. Co ciekawe, ta niezwykła technologia została stworzona w laboratoriach NASA i jeszcze do niedawna nikomu nawet się nie śniło, że będzie powszechnie dostępna. Dziś te ograniczenia należą do przeszłości, a my możemy cieszyć się komfortem we własnym domu za rozsądną cenę. 

Zalety materaca piankowego

Produkty z pianki znajdujące się w naszym asortymencie to materace termoelastyczne, co oznacza, że idealnie dostosowują się do naszego ciała i pozycji, jaką przybieramy podczas snu, zachowując jednocześnie odporność na trwałe odkształcenia. Dzięki temu materac z pewnością nie okaże się ani zbyt miękki, ani za twardy. Odpoczynek jest znaczniej bardziej efektywny, a my możemy zapomnieć o zdrętwiałych kończynach, sztywności karku czy bólach kręgosłupa. Ciężar ciała jest rozłożony równomiernie, a część lędźwiowa ma zapewnione optymalne podparcie. Oprócz tego materace są bardzo lekkie oraz wygodne w transporcie i przechowywaniu. Na rynku możemy znaleźć praktyczne modele składane, jednak nawet te nieposiadające tej funkcji da się bez problemu zwinąć w poręczny rulon. Warto podkreślić również fakt, iż pianka poliuretanowa nie pozwala na rozwój bakterii i roztoczy, dzięki czemu jest bardzo zdrowa i odpowiednia nawet dla alergików.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwszą i najbardziej podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru materaca, są jego wymiary, które trzeba dopasować do posiadanego stelażu. W naszym sklepie internetowym można znaleźć zarówno modele pasujące do mebli sypialnianych przeznaczonych dla dorosłych, jak i łóżek dziecięcych i młodzieżowych. Posiadane meble powinny wpłynąć także na wysokość materaca, który kupimy – różnice pomiędzy poszczególnymi produktami mogą wynosić nawet 10 cm.

Czasami w sieci można znaleźć negatywne opinie o materacach piankowych odnoszące się do ich wytrzymałości. Tymczasem niska trwałość tych produktów jest mitem i można o niej mówić wyłącznie wtedy, gdy model jest źle dobrany do potrzeb śpiącej na nim osoby. Niezwykle istotnym parametrem jest gęstość, którą należy dobrać do wagi użytkownika. Odpowiednio dopasowany materac termoplastyczny jest znacznie trwalszy niż jego odpowiedniki z innych materiałów.