Ranking materacy do spania - jaki materac wybrać?

Ranking materacy do spania - jaki materac wybrać?

Istnieje jedno pytanie które zagnie każdego sprzedawcę którego pytać będziesz o to jaki materac może Ci polecić. Oczywistym jest, że jeśli zapytasz sprzedawcę z krwi i kości jaki materac może Ci polecić, to poleci Ci taki na którym najwięcej zarobi. Zacznie zachwalać różnorakie cechy delikatnie wypytując o Twój budżet tak by zorientować się co doradzić. Nie demonizuję tutaj oczywiście wszystkich sprzedawców, wszakże biznes prowadzi się by zarobić, jednak zawsze ale to zawsze pamiętaj by zadać sprzedawcy to jedno proste pytanie.

"A na jakim materacu Pan/Pani śpi w domu?"

To pytanie "wytrych" nieco bardziej otwiera sprzedawcę w Twoim kierunku ponieważ teraz to już nie tylko sprawa biznesowa, lecz osobista. Nawet gdy sprzedawca się zmiesza to zapytaj o to jaki by sobie najchętniej sprawił(a) do domu. Nieco trudniej będzie mu/jej wciskać Ci kit. Niby proste pytanie, jednak dające sporą przewagę i nawiązujące do własnych odczuć sprzedawcy.

Miejmy to już za sobą. Chcesz kupić dobry materac w stosunku cena/jakość który posiada większość pracowników naszej firmy? Wybierasz Syriusza lub Syriusz NEW w wariancie H3  od Optimum. Materac uzyskał również atest produktu rehabilitacyjnego, dzięki czemu również doliczony jest do niego podatek 8% zamiast 23% co również stawia go w korzystniejszym świetle jeśli chodzi o cenę.

Koniec tematu, nie musisz czytać dalej tego artykułu. Jak do nas zadzwonisz, przyjdziesz do salonu się na nim położyć, napiszesz smsa lub maila to bez chwili zawahania polecimy właśnie ten model. Możesz nawet spróbować nas upić do nieprzytomności i wtedy zapytać, a odpowiedź będzie wciąż taka sama. Polecamy też ten materac naszym rodzinom, a wiecie jak to jest z rodziną.

Materace Syriusz należą do rodziny materacy kieszeniowych i jeśli moglibyśmy dorzucić od siebie jeszcze 4 opcjonalne propozycje to podajemy je poniżej i szybko opiszemy czym różnią się w stosunku do bestsellera.

Materac Szmaragd jest ulepszoną wersją modelu Syriusz która posiada obustronnie profilowaną piankę wysokoelastyczną oraz pokrowiec AloeVera zamiast podstawowego Tender. Materac Bursztyn natomiast zamiast pianek HR posiada nieco sztywniejszy ale bardzo wytrzymały lateks i pokrowiec Silver z jonami srebra (wcześniej nazywany Syriuszem L3). Warto rozważyć również model AMETYST który również wywodzi się z rodziny materacy Syriusz. Wchodząc w półkę "wyższą średnią" polecić możemy modele Agat oraz Onyks.

Rozumiemy jednak, że materace dzielą się na budżetowe, średnią półkę oraz Premium, ponieważ każdy ma inne preferencje jak i zasobność portfela. Wspomniany i wychwalany wcześniej Syriusz należy do półki średniej.

To nie jest poradnik - ten również znajdziesz na blogu

Jeśli szukasz artykułu o tym na co zwracać uwagę podczas zakupu materaca, jaką twardość wybrać (H2, H3 czy H4), jak stelaż wpływa na odczucia, co wpływa na cenę oraz opis poszczególnych parametrów to zapraszamy do wpisu: 3 główne rodzaje materaców - jak je rozróżniać, na co zwracać uwagę

Tutaj publikujemy tylko subiektywny ranking. Wszystkie przedstawione tutaj materace wynikają z naszego doświadczenia oraz własnych przeświadczeń i doświadczeń na przestrzeni lat handlowania oraz spania na materacach :) Mamy salon stacjonarny na którym widzimy też reakcję Klientów gdy się położą na określonym materacu.

Dobry i tani materac piankowy lub sprężynowy

W sekcji materacy budżetowych od razu warto wspomnieć, że lepszy stosunek ceny do jakości uzyskamy wybierając materac bonelowy (na sprężynach) niż piankowy. Nie każdy oczywiście musi preferować sprężyny dlatego do poradnika wrzucimy również najlepszy materac piankowy, które jak sama nazwa wskazuje zawierają w sobie samą piankę poliuretanową, gdzie materace sprężynowe posiadają cieńszą warstwę pianki, przekładki tapicerskie oraz sprężyny wewnątrz.

Główne różnice pomiędzy obydwoma? Sprężynówki są nieco mniej komfortowe jednak bardziej trwałe. Piankowe natomiast są lżejsze i łatwiejsze w transporcie (odporne na składanie, rolowanie) chociaż nie oszukujmy się - jak często transportujesz materac?

Tani materac sprężynowy ORION (jedno lub dwustronny):

Wygodniejszy materac sprężynowy Polaris (jednostronny) lub Polaris II (dwustronny) z przekładkami wełnianymi

Tanie materace piankowe: Turyn oraz Mediolan gdzie bardziej polecamy ten drugi

Materace premium - lateksowy, memory foam czy może coś jeszcze?

Teraz najgorsza część w której dowiesz się, że jeśli zastanawiasz się nad wyborem materaca klasy premium to najlepiej jak udasz się do najbliższego salonu snu by uwalić się w spokoju na materacu. Są jednak 4 szczególne modele które wyróżniają się na tym polu i to właśnie je wybralibyśmy gdybyśmy zmieniali kiedykolwiek nasze materace.

Jeden z naszych pracowników szarpnął się nawet na 1 z proponowanych modeli, dokładnie na model Diament. Ten drugi - Szafir to model bardzo, ale to bardzo podobny i różniący się tylko grubością przekładki lateksowej. Ogólnie polecamy te 2 modele ze względu na to, że posiadają w sobie bardzo duże zagęszczenie responsywnych mikrosprężyn multipocket w połączeniu z wysokiej jakości piankami.

Trzeci model - Dream Lux - wypełniony jest w pełni pianką wysokoelastyczną HR oraz wstawki z pianki termoelastycznej. Nie zawiera ani grama sprężyn i oferuje bardzo wysoką adaptację do Twojego ciała i doskonale reaguje na każdą modyfikację stelaża - nadaje się nawet do stelaży typu flex ale spokojnie możesz go położyć na stelażu elastycznym. Jego jeszcze bardziej dopieszczoną wersją jest nowy Rubin wykonany w całości z najwyższej jakości wszelakich pianek.

Wiemy, że istnieją lepsze materace, z jeszcze większą torpedą i jakością ale ceny za średnią 160tkę zaczynają się od 4000 złotych. Naszym skromnym zdaniem po przetestowaniu kilku takich materacy nie warto aż tak wiele dopłacać ponieważ komfort, wygoda i jakość nie rosną już wtedy wykładniczo w stosunku do ceny. Oczywiście nie bronimy i nie odradzamy - zapraszamy do zakupu, lubimy pieniądze ale jednak cenimy sobie bardziej zadowolenie Klienta, ponieważ Klient poleci nas innym i kolejne osoby wydadzą pieniądze u nas :)

Rozmiar nie ma znaczenia jeśli chodzi o jakość - 140x200, 160x200, 180x200

Jedyną rzeczą na jaką wpływa rozmiar materac to tylko i wyłącznie jego CENA. Serio, nic więcej. Im większy materac tym większa cena, ze względu na większą ilość zużytego materiału. Materac który jest polecany w rozmiarze 140x200 jest dokładnie tak samo dobry dla dowolnego innego rozmiaru. Opisujemy to ponieważ w Internecie ludzie często używają sformułowania, że większy materac = lepszy (wtf).

Masz niestandardowe potrzeby?

Nasz dział obsługi Klienta odpowie na Twoje pytanie - nie są to byle jacy pracownicy z łapanki lecz doświadczeni i przeszkoleni z zakresu materacy oraz stelaży specjaliści. Jeśli trapi Cię jakieś zagadnienie i potrzebujesz porady śmiało zapraszamy do kontaktu. Trzymaj się i obyś spał spokojnie :)

ranking materac polecany jaki sugestia polecenie dobry solidny jakość optimum spis blog-materac