Klękosiady (Klęczniki)

1 - 5 z 5 mebli
1 - 5 z 5 mebli

Klękosiad pozwala utrzymać jak najbardziej prawidłową postawę w czasie pracy która jest bardzo zbliżona do naturalnej pozycji ciała człowieka. Idealne dla osób które pomimo zmiany foteli obrotowych wciąż narzekają na ból pleców. Nazywane również klęcznikami biurowymi lub klęcznikami ergonomicznymi.

Czym są Klękosiady?

To specjalny rodzaj krzesła bądź też klęcznika do biurka lub blatu roboczego, który przenosi ciężar ciała na kolana dzięki czemu kręgosłup i miednica mają mniejsze obciążenie. Poprawie ulegają również mięśnie pleców które odgrywają bardzo istotną rolę w ogólnym utrzymaniu poprawnej postawy. 

Główną zaletą klękosiadów jest zachowanie odpowiedniej pozycji, która wręcz uniemożliwia garbienie się. Wszystko to wpływa na zwiększenie ergonomii jak i wygody podczas coraz częstszej pracy przy komputerze. Wszystko to łącznie ma wpływ na uniknięcie bólu pleców jak i problemów z dyskami. Warto też korzystać z klękosiadu nawet gdy jeszcze nie odczuwamy większych bólów by po prostu uniknąć dyskomfortu w przyszłości. 

W porównaniu do foteli obrotowych które ciężko dobrać do wzrostu użytkownika klęczniki biurowe znacznie łatwiej adaptują się do wzrostu jak i wagi użytkowników. Możesz równiez dostosować klęcznik do swoich preferencji poprzez regulację odległości podkolannika jak i wysokości siedziska.