Narożniki w kształcie U 

Promocje w tej kategorii:
1 - 20 z 20 mebli
1 - 20 z 20 mebli

Narożniki w kształcie U czy L? Jaki model wybrać?

Ostatnimi czasy narożniki stały się bardzo popularnymi meblami wykorzystywanymi do aranżacji nowoczesnych salonów. Są to praktyczne meble oferujące mnóstwo komfortu i przestrzeni. Niemniej jednak wybór narożnika tego typu, nie jest łatwym zadaniem. Koniecznie trzeba mieć na uwadze, że jest to bardzo duży mebel, więc najpierw należy dokonać odpowiednich pomiarów, w celu idealnego dopasowania do dostępnej przestrzeni. Co więcej, narożniki w kształcie U bądź L powinny być dobrane do stylu i aranżacji całego salonu.

Nowoczesne narożniki w kształcie litery U

Narożniki w kształcie litery U czy L, są praktycznymi meblami wypoczynkowymi, które nadają sporo elegancji pomieszczeniu. Zapewniają one dużo miejsca dla domowników, jak również i ich gości w trakcie spotkań towarzyskich. Bardzo wiele narożników w kształcie U lub L wyposażonych jest w funkcję spania. Dzięki temu bez problemu możemy przekształcić je w dodatkową, całkiem obszerną przestrzeń do spania dla gości. Tego typu narożniki, posiadają także pojemniki na pościel, które ułatwiają przechowywanie kołdry, poduszek, koców i innych niezbędnych elementów. Dzięki temu w prosty sposób oszczędzamy przestrzeń oraz zapewniamy prządek w mieszkaniu.

Narożnik w kształcie litery U czy L – co wybrać?

Każdy z tych modeli pasuje do trochę innego pomieszczenia. Narożniki w kształcie litery L zazwyczaj bez trudu dopasujemy do każdej przestrzeni, wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie miejsce w rogu salonu lub pokoju.

Nowoczesne narożniki w kształcie litery U są natomiast przeznaczone do salonów o dużej powierzchni. Jest to bardzo okazały mebel dający sporo komfortu, jednak niestety nie nadaje się do małych przestrzeni. Ba, trzeba również uważać w pomieszczeniach, które mogą wydawać się duże, jednak po wstawieniu narożnika U wychodzi na jaw, że nie wzięto pod uwagę odpowiednio dużego zapasu powierzchni wokół.  Trzeba to mieć na uwadze podczas dokonywania zakupów.

Czym kierować się podczas zakupu narożnika?

Warto przed zakupem sprawdzić rodzaj obicia danego mebla. Jest to bardzo ważne kryterium, świadczące o jakości narożnika, jego wytrzymałości oraz walorach estetycznych. To od materiału zależy, jak szybko będzie się narożnik brudził oraz jak bardzo widoczne będą te zabrudzenia.

Wypełnienie, mechanizm, pianki oraz rodzaj zastosowanych sprężyn w narożniku również ma przeogromne znaczenie i jeśli oczekujesz mega wygodnego narożnika w który wręcz się wpada warto rozważyć sprężyny faliste i piankę. Gdy chcemy nieco twardszy narożnik możemy wybrać standardową płytę na którą nakłada się piankę lub sprężyny kieszeniowe. Największy komfort uzyskamy gdy wybierzemy sprężyny kieszeniowe połączone ze sprężyną falistą (tzw. żmijką).

Warto także zwrócić uwagę na styl narożnika. Liczne warianty mogą zawrócić w głowie. Niemniej jednak warto pamiętać, że estetyka tego typu mebla powinna pasować do wystroju salonu. Należy więc wybrać kolorystykę pasującą do aranżacji, a sam wygląd niech dobrze komponuje się z już istniejącymi meblami.